AŞILAMAYA YENİ MESLEK GRUPLARI DAHİL EDİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Pazartesi günü 40 yaş üzeri tüm vatandaşların aşı programına dahil edilmiş olacağını duyurmasının ardından bugünden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının yanı sıra berber ve kuaförlerin aşılanacağını duyuruldu

AŞILAMAYA YENİ MESLEK GRUPLARI DAHİL EDİLDİ

Corona virüsü salgınına karşı aşılama programında meslek gruplarının tanımlanmasına devam ediliyor. Bakan Koca, aşı programı kapsamında berber ve kuaförlerin de aşılanmaya başlanacağını ifade etti. Koca, randevuların bugünden itibaren alınabileceğini belirterek, “Bu güce güvenin” dedi.

AVUKATLAR DA PROGRAMA DAHİL OLUYOR
Sağlık Bakanı Koca, yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların aşı programına dahil olduğunu belirterek, bugünden itibaren tüm avukatların aşı olabileceğini duyurdu.

TAKSİCİ VE DOLMUŞCULAR AŞI OLACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip corona virüsü (covid-19) salgınına karşı Türkiye'de süren aşılama çalışmalarına ilişkin duyuruda bulundu.Kişisel Twitter hesabında paylaşım yapan Koca, “Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER