BAKAN KOCA'DAN BOLU İÇİN UYARI: ÇÖZÜM BELLİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bolu dahil 10 il için uyarıda bulundu. Koca, "Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkâri, Nevşehir, Sinop, Kars vaka sayıları bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz" dedi.

BAKAN KOCA'DAN BOLU İÇİN UYARI: ÇÖZÜM BELLİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından il bazında 14-20 Ağustos'ta her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı.

VAKA SAYISI EN FAZLA ARTAN 10 İL
Vaka sayılarının en fazla arttığı illerin Bolu, Gümüşhane, Kayseri, Antep, Kilis, Bayburt, Hakkâri, Nevşehir, Sinop ve Kars olduğuna dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu şehirlerden birindeyseniz, öncesine göre daha az güvendesiniz" dedi. Aşı uyarısını tekrarlayan Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Bu 10 şehirden birindeyseniz! Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkâri, Nevşehir, Sinop, Kars: 14-20 Ağustos arasında vaka sayıları bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz! Bu şehirlerden birindeyseniz, öncesine göre daha az güvendesiniz. Çözüm belli."İllerdeki, 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının insidans haritasından öğrenilebileceğini belirten Koca, "Son haritaya göre yeni vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il Rize" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER