BAKAN KOCA, TÜRKİYE'DE TESPİT EDİLEN MAYMUN ÇİÇEĞİ VAKALARININ SAYISINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de 5 kişide maymun çiçeği virüsünün tespit edildiğini belirterek, "4 hastamız tamamen iyileşti ve taburcu edildi. 1 hastamızın ise izolasyonu devam ediyor" dedi. Koronavirüs salgını için hatırlatma dozu çağrısı yapan Koca, "Hatırlatma dozlarının yapılmasını şiddetle öneriyorum" ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA, TÜRKİYE'DE TESPİT EDİLEN MAYMUN ÇİÇEĞİ VAKALARININ SAYISINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de 5 kişide maymun çiçeği virüsünün tespit edildiğini, bunlardan 4 kişinin iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi.

Fahrettin Koca, dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye'de daha önce 1 maymun çiçeği vakası tespit edildiğini duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı.

"Şu ana kadar ülkemizde 5 maymun çiçeği virüsü hastası tespit edildi" diyen Koca, "Bu beş hastaya filyasyon yapıldı ve yakın çevresi izole edildi. 4 hastamız tamamen iyileşti ve taburcu edildi. 1 hastamızın ise izolasyonu devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Hastaların sağlık durumu hakkında bilgi veren Koca, "Sağlıkları yerinde, hiçbir sorun yok. Ülkemizde sık görülmemesinin temel nedeni çok yakın temasa ve kapalı ortamda yakın ve uzun süreli temasla bulaşmasıdır. Ülkemiz açısından bir endemi ya da küresel anlamda bir pandemi riski taşımamaktadır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER