BOLU'DA HASTANEDEKİ AŞI KUYRUĞU İSYAN ETTİRDİ!

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde sabah saatlerinden itibaren yaşanan aşı yoğunluğu vatandaşın tepkisine neden oldu.

BOLU'DA HASTANEDEKİ AŞI KUYRUĞU İSYAN ETTİRDİ!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyurunun ardından SGK kayıtlı tüm çalışanlar ile 40 yaş ve üzeri olan vatandaşlar koronavirüs aşısı olmak için Bolu’da hastanenin yolunu tuttu.  

Koronavirüs aşılarının 40 yaşa kadar indirilmesi ve tüm sigortalı çalışanların aşı olabilmesine dair alınan kararlar hastanelerde yoğunluğa neden oldu. Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde sabah saatlerinden itibaren yaşanan aşı yoğunluğu vatandaşın tepkisine neden oldu.

SOSYAL MESAFE YOK!
BioNTech aşılarının da gelmesiyle birlikte aşı tedarikinde sorun yaşanmayacağını kaydeden Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarını da hızlandırdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın “Yüzde yüz katılım bekliyoruz”, “İlk işiniz randevu almak olsun” çağrılarının ardından hastaneler koronavirüs aşısı için dolup taştı. Ancak, birçok kişiye aynı zaman diliminde randevu verilmesi Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde yoğunluğa yol açtı. Sabahın erken saatlerinde oluşan yoğunluktan rahatsızlığını dile getiren bir vatandaş, “Ben 14.00'te randevu aldım, 15.00'da sıra geldi. Bir saat boyunca kapalı ortamda mecburen isminin okunmasını bekliyorsun. 13.00'te randevu alanlar 14.30'da ancak aşı olabiliyor. Kapalı bir koridorda 60-70 kişi isminin okunmasını bekliyor mecburen, dışarı çıkamıyor. Koridorda tek pencere var, havalandırma yetersiz. Doktor ile görüştüm, bakanlık sisteminden kaynaklı sıkıntı olduğu söyledi, aşırı yoğunluktan kaynaklı sistem sürekli kilitleniyormuş.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER