BOLU'DA HEKİMLER EYLEMDE:HAYATIMIZI KAYBEDİYORUZ!

Hekimler Birliği Sendikası Bolu Şubesi,ekonomik, sosyal ve mesleki haklarının verilmemesini üzerine dün İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi önünde iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

BOLU'DA HEKİMLER EYLEMDE:HAYATIMIZI KAYBEDİYORUZ!

Hekim-Sen, Tabip-Sen ve Hekimler Birliği Sendikaları 17-18 Şubat tarihlerinde iki gün süreyle iş bırakma eylemi düzenliyor. Sendikanın eylemine Acil Servis ve Poliklinikleri, COVID, Doğum Salonu, Onkoloji, Hematoloji Poliklinikleri ve tüm yatan hasta servis çalışanları hariç tüm sağlık çalışanları katılacak.

HEKİMLER,ARTIK TÜKENİYOR
Bolu'da İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde dün iş bırakan hekimler, basın açıklamasında bulundu. Üyeler adına açıklamayı okuyan Hekim Birliği Sendikası Bolu Şubesi İl Temsilcisi Ali Özgür Kordon, "Günümüzde gelinen noktada, insan için var olan hekimlik meslek ve sanatı, toplum nezdinde maddi ve manevi olarak değersizleştirilmektedir. Saygı ve kutsallık bir yana biz hekimler artık ‘Tükeniyoruz’… Şiddete uğruyoruz ve hatta ‘Öldürülüyoruz’… İnsan sağlığını korumak ve hayat kurtarmak için çıktığımız bu yolda ‘Hayatımızı Kaybediyoruz" dedi.

TÜKENMEYE, ŞİDDETE ARTIK DUR DEMENİN ZAMANI GELDİ!
Yurtdışına göç etmek zorunda bırakıldıklarını kaydeden Kordon, "Bu değersizleştirilmenin sancılarını, sadece biz hekimler değil, bizler kadar hatta bizden daha fazlar, hastalarımız ve toplum yaşamaktadır. Halbuki hakkı verilen ve mesleğini hakkıyla yapabilen bir hekim, sağlık ve güven duyan bir toplum demektir. Biz Hekimler için; Bu değersizleştirmeye, bu tükenmeye ve uğradığımız şiddete artık dur demenin zamanı geldi.  Sosyal Hukuk Devleti içerisinde meşru haklarımızı aramanın zamanı geldi" diye konuştu.

"TEMEL HAKLARIMIZ ZARAR GÖRDÜ"
Ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin korunması talebi ile iş bırakma eylemi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kordon, "Hekimlik sanatı ve mesleğimizi, gereği gibi yerine getirmememiz ve başta temel haklarımızın zarar görmesi sebebiyle; Anayasanın ilgili madde hükümleri, ilgili uluslararası sözleşmeler, kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanunu ve Hekim Birliği Sendikası Tüzüğü uyarınca, Biz hekimlerin, ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için, Hekim Birliği Sendikası Yönetim Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda 17-18 Şubat 2022 tarihlerinde Acil servis, yatan hasta servisleri ve tüm özellikli birimler hariç, sağlık kurumlarımızda meşru iş bırakma eylemi yapılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2022, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER