BOLU'DA ZEHİRLENEN KÖYDE GÖÇ BAŞLADI

Bolu'nun Yuva Köyü'nde zehirlenme şüphesiyle 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 141 kişinin hastanelere kaldırılmasının ardından vatandaşlar, zehirlenme korkusuyla evlerini terk ederek şehir merkezine yerleşmeye başladı.

BOLU'DA ZEHİRLENEN KÖYDE GÖÇ BAŞLADI

Bolu merkeze bağlı Yuva Köyü'nde Kurban Bayramı'nın ilk günü itibariyle başlayan zehirlenme vakalarında 1 kişi öldü, 141 kişi de hastanelerde tedavi altına alındı.

Hastalardan 115'i yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilirken, tedavileri devam edenlerin arasında entübe edilen ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Köyde bulunan su depolarında yapılan temizlik ve klorlama çalışmalarının ardından vatandaşların evlerine sular yeniden verilmeye başlamasına rağmen suların içme suyu olarak kullanılmaması isteniyor.

Zehirlenme vakalarındaki artışlar ve zehirlenen vatandaşların durumları köyde yaşayanları da tedirgin ediyor. Şebeke suyunu kullanamayan ve korku dolu günler yaşayan vatandaşlar, köyden şehir merkezine göç etmeye başladı. Sessizliğin hakim olduğu Yuva köyünde kalan vatandaşlar ise tekrar eski günlerine dönmeyi bekliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2022, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER