ÇAYDURT'TA ZEHİRLENME:BAZI HASTALARDA BÖBREK YETMEZLİĞİ BAŞLADI

Bolu'da Çaydurt'a bağlı Yuva Köyü'nde zehirlendiği öne sürülen kişi sayısı 63'e yükselirken bazı hastalarda böbrek yetmezliği artış gösterdi. Hastaların büyük bir çoğunluğu da halüsinasyon görüyor.

ÇAYDURT'TA ZEHİRLENME:BAZI HASTALARDA BÖBREK YETMEZLİĞİ BAŞLADI

Bolu'nun Yuva köyünde içme suyundan zehirlendiği düşünülen kişilerin sayısı 63'e yükseldi. Hastalardan 7'si yoğun bakımda olmak üzere 32 kişinin tedavileri devam ediyor. Bölgede geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel ve su taşkınlarından dolayı suya mikrop karışmış olabileceği düşünülüyor.

Bolu'ya bağlı Yuva köyünde Kurban Bayramı'nın son gününde çoğunluğu çocuklar olmak üzere karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü. Hastaneye götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere göre zehirlendiği belirlendi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu tespit edildi.

BAZI HASTALARDA BÖBREK YETMEZLİĞİ DE BAŞLADI
Hastalardan bazılarında bağırsak enfeksiyonun etkisiyle oluşan ishal sonucu böbrek yetmezliği de başlarken bazı hastalar ise halüsinasyon görüyor. Teşhisin ardından 10 kişinin durumu ağırlaştı. Ankara'ya sevk edilen 10 çocuk, çeşitli hastanelerde yoğun bakıma alındı.

7'Sİ YOĞUN BAKIMDA 32 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
İçme suyundan rahatsızlandığı düşünülen kişi sayısı 63'e yükselirken, 31'i taburcu edildi. Çocuklardan bazıları servise alındı. Şu anda 7'si yoğun bakımda olmak üzere 32 kişinin tedavileri devam ediyor.

SU VE YİYECEKLERDEN NUMUNE ALINDI
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ekipleri de çocukların içtiği su ile yediği yiyeceklerden numune aldı. Sağlık Bakanlığı'ndan özel bir ekip de zehirlenmenin sebebinin belirlenmesi için Bolu'ya gelerek inceleme başlattı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2022, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER