CHP'Lİ YÖNETİCİDEN BOLU İÇİN DİKKAT ÇEKEN İDDİA!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li belediyelerin yönettiği 21 ilde Mart 2020- Ağustos 2021 tarihleri arasında bulaşıcı hastalık ölüm hızı hesaplandığında, milyon kişide en yüksek bulaşıcı hastalık ölüm hızının sırasıyla Tekirdağ, Bolu, Kırşehir ve İstanbul’da olduğunu belirtti.

CHP'Lİ YÖNETİCİDEN BOLU İÇİN DİKKAT ÇEKEN İDDİA!

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi,Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı  koronavirüs ölüm sayısına ve milyon kişide en yüksek bulaşıcı hastalık ölüm hızının yüksek olduğu illere ilişkin çapıcı iddialarda bulundu.

BULAŞICI HASTALIK ÖLÜM HIZI SIRALAMASI
İlgezdi, CHP’li belediyelerin yönettiği 21 ilde Mart 2020- Ağustos 2021 tarihleri arasında bulaşıcı hastalık ölüm hızı hesaplandığında, milyon kişide en yüksek bulaşıcı hastalık ölüm hızının sırasıyla Tekirdağ, Bolu, Kırşehir ve İstanbul’da olduğunu belirterek, “Yirmi bir ilimizden alınan verilere göre pandeminin ölümler açısından üç ilde Sağlık Bakanı tarafından Türkiye’nin Wuhan’ı diye nitelenen İstanbul’dan bile daha fazla etkili olduğu anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN WUHAN’I TEKİRDAĞ"
“Türkiye’nin Wuhan’ı Tekirdağ” benzetmesi yapılan açıklamada CHP’li Akkuş İlgezdi, “11 Büyükşehir Belediyemizin ve 10 il belediyemizin ölüm rakamlarını değerlendirdiğimizde, mart 2020- ağustos 2021 arası toplam 64 bin 797 kişi bulaşıcı hastalık- covidden vefat etmiş durumda. Sağlık Bakanlığı ise aynı dönemde tüm Türkiye’deki vefat sayısını 56 bin 710 olarak açıklıyor. 21 ildeki oran 81 ildeki ölüm oranından nasıl 8 bin 87 fazla olabiliyor? Belediyelerdeki ölüm rakamlarını bir projeksiyonla tüm ülkeye uyguladığımız zaman 132 bin 851 kişinin bulaşıcı hastalıklar nedeniyle vefat etmiş olabileceği sonucu çıkmaktadır. Salgının başından beri şeffaflıktan uzak olan bakanlık verileri daha da güvenilmez oldu” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER