DOKTORLAR, BOLU'DA İŞ BIRAKIYOR

Ülke genelinde ve Bolu’da başta TTB Bolu-Düzce Odası olmak üzere birçok hekim sendikasına bağlı sağlık çalışanları, Çarşamba Günü iş bırakacak.

DOKTORLAR, BOLU'DA İŞ BIRAKIYOR

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık emek-meslek örgütleri; TBMM Genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarını gasp eden yasa teklifine karşı 15 Haziran 2022 Çarşamba günü G(ö)REV kararı aldı. G(ö)REV ile ilgili bugün (14 Haziran 2022, Salı) çevrimiçi bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur- Fincancı, sağlık hizmetini birlikte üreten hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hakları için 11 örgütün büyük ve önemli bir yan yana gelişe imza attığını belirtti.

Türk Tabipler Birliği (TTB), Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası, Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İşçileri Sendikası, Hekim Birliği Sendikası, Hekim Sen, Kamu Diş Hekimleri Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Tabip Sen ve Türk Diş Hekimleri Birliği eyleme katılacak.

Konuya ilişkin sağlık meslek örgütleri tarafından yapılan ortak açıklamada, “Bu yasayı geri çekin” diyoruz. Yarın haklarımız için görevde olacağız, yarın üretimden gelen gücümüzü kullanacağız, yarın acil vakalar, yoğun bakım ve onkoloji vakaları dışında hizmet üretmeyeceğiz.Birçok kere söyledik, bir kere daha bilinsin; bu ne ilk ne de son eylemimizdir. Bu geçirilmeye çalışılan içi boş yasaya olan itirazın eylemidir. Daha uzun süreli görevlerden sakınmayacak bir krizin içinde olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın.Topluma da çağrımızdır, öncesinde de olduğu gibi yanımızda olun, taleplerimiz hepimiz için, daha iyi bir sağlık sistemi için. Sizler de biliyorsunuz, farkındasınız bu sağlık sistemi yürümüyor. Yarın tüm ülkede omuz omuza yan yana emek bizim söz bizim sağlık hepimizin diyeceğiz”denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER