DÜZCE'DE ÇOCUK ACİL SERVİSİNİN 17.00'DE KAPATILMASINA TEPKİ!

DÜZCE'DE ÇOCUK ACİL SERVİSİNİN 17.00'DE KAPATILMASINA TEPKİ!

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nin akşam saat 17:00’da kapatılması, vatandaşların tepkisine yol açıyor. Çocuğu hastalanan bir anne, akşam saatlerinde Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nin kapalı olması nedeniyle, ateşler içindeki kızını Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi’ne gitmek zorunda kaldığını belirtti.

BOLU'YA GETİRMEK ZORUNDA KALDI!
Akşam saatlerinde L.H.A isimli çocuğunun hastalanması üzerine Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Aciline başvuran anne  K.A, Çocuk Acilinin kapalı olduğunu öğrenince, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmak istedi. Burada da pandemi nedeniyle çocuğunu muayene ettiremeyen anne K.A, ateşler içindeki kızını, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürmek zorunda kaldı.

"ÇOCUKLARIMIZ YOLLARDA MI CAN VERECEK?"
Anne K.A, “Akşam saatlerinde çocuğumun ateşi, 39.7’ye çıktı. Bizde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acili Servisine gittik. Hastaneye gittiğimizde, güvenlik görevlisi çocuk acilinin saat 17:00’dan itibaren kapandığını söyledi. Bu nedenle Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne başvurmak istedik. Ancak, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yüksek ateşli hastalara bakamadıklarını söylediler. Bu nedenle, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni aradık. Bize Bolu’da çocuk acilinin açık olduğunu söylediler. Bizde kızımı ateşler içinde kilometrelerce uzaklıktaki Bolu’ya götürmek zorunda kaldık. Düzce’de saat 17:00’dan itibaren çocuk acili neden kapatılır? Buna aklım almıyor. Ya acil bir şey olsa, çocuklarımız yollarda mı can verecek?” dedi.

Konu ile ilgili Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklamada ise, Doktor yetersizliği nedeniyle Çocuk Acili'nin 17:00'dan son kapatıldığı, ancak hasta çocuklara yetişkin acilinde bakılmaya devam edildiği belirtilerek, "17:00'dan sonra yetişkin acil servisimizde çocuk hastalara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Akşam yaşanan olay ile ilgili de sorumlular hakkında inceleme başlatacağız" denildi.


Haber: Savaş ARI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Benim çocuğum  hastanesi ateşi var  duzce devlet hastanesinde  bekliyor  neden  duzcede  cocuk acil olmadığı  için  bu nasil bisey böyle
Benim çocuğum hastanesi ateşi var duzce devlet hastanesinde bekliyor neden duzcede cocuk acil olmadığı için bu nasil bisey böyle - 1 yıl Önce

Hümeyra ün
Hümeyra ün - 12 ay Önce

Çocuk acil kısmında önünüzde 110kisi bile olsa sıra size 3 saate sıra geliyor.tahlil sonuçları iki saatte çıkıyor.kac tane doktor var.var ilanların hepsi doktor mu belli değil.insan burada hastanesini sıra beklerken kaybeder.

Kos
Kos - 1 yıl Önce

Koskoca duzcede gelen belediye baskani govde gosterisi yapmak için yol yapıyor bilmemne yapiyor ama kimse sağlık yonunden bisey yapmıyor bu nasil bi adalet bu nasıl bir insanlik yetkililer niye bunla ilgili bisey yapmıyor

SIRADAKİ HABER