KORONAVİRÜS TABLOSU DEĞİŞTİ:6 VERİ GÜNLÜK TABLODAN ÇIKARILDI

Covid-19 salgınında verileri paylaşmayan ve gizleyen Sağlık Bakanlığı, günlük koronavirüs tablosunda yeni bir değişikliğe gitti. 6 veri, günlük tablodan çıkarıldı.

KORONAVİRÜS TABLOSU DEĞİŞTİ:6 VERİ GÜNLÜK TABLODAN ÇIKARILDI

Sağlık Bakanlığı, günlük Covid-19 tablosunu bir kez daha değiştirdi. Daha önce günlük olarak paylaşılan 6 veri yeni tabloda yer almayacak.

"İLLER AŞI OLMADA YARIŞACAK"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak” dedi.VAKA,TEST,VEFAT VE İYİLEŞEN HASTA SAYILARI YER ALIYOR
Sağlık Bakanlığı’nın covid19.saglik.gov.tr adresinde yeni halinde ilk sırada artık aşılama sürecine dair genel bilgiler yer alıyor.
Bu bilgilerin hemen altında ise Covid-19 salgınına dair günlük veriler yalnızca bir şerit tablo biçimde sunuluyor. Şerit tabloda sunulan veriler arasında yalnızca test, vaka, vefat ve iyileşen hasta sayıları yer alıyor.ÇIKARILAN VERİLER
Sitede yer alan “Genel Koronavirüs Tablosu” sayfasında ise bu dört veriye ek olarak bir de “Bugünkü Hasta Sayısı” başlığı altında veri paylaşılıyor.Daha önce paylaşılan Toplam Test Sayısı, Toplam Vaka Sayısı, Toplam Vefat Sayısı, Hastalarda Zatürre Oranı (%), Ağır Hasta Sayısı, Toplam İyileşen Hasta Sayısı verileri ise yeni tabloya geçilmesinin ardından boş bırakılmaya başlandı.HAFTALIK RAPORLAR YENİDEN!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise çıkarılan detaylar için, “Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz” dedi.Sağlık Bakanlığı, geçen yıl turizm sezonu başlamadan hemen önce günlük ve haftalık durum raporları yayımlamaya başlamış, turizm sezonu sona erdikten sonra ise bu raporları yayımlamayı durdurmuştu. covid19.saglik.gov.tr adresinde yer alan en son günlük rapor 23 Kasım 2020’ye, en son haftalık rapor ise 19 Ekim 2020’ye ait.
Haber: https://www.birgun.net/

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER