SAĞLIKÇILAR,ANKARA'DAN SESLENDİ:EMEK BİZİM,SÖZ BİZİM!

Ankara'da, Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) çağrısıyla düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir yanından sağlıkçıların katıldığı mitingde "Emek bizim, söz bizim" denildi.

SAĞLIKÇILAR,ANKARA'DAN SESLENDİ:EMEK BİZİM,SÖZ BİZİM!

Çankaya ilçesinde bulunan Anıtpark'ta 'Emek Bizim Söz Bizim Sağlık Hepimizin' sloganıyla düzenlenen mitinge Türkiye'nin dört bir yanından sağlık çalışanları katıldı. Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bazı milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri mitinge destek verdi.

Beyaz önlük, yelek ve tişörtleriyle mitinge katılan sağlıkçılar, 'Sağlıklı bir gelecek ellerimizde', 'Sağlık işçisiyiz haklarımızı istiyoruz', 'Emek bizim, söz bizim' yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Sağlık çalışanları miting alanında halaylar çekip, şarkılar söyledi.

Mitingde konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı "Biz hekimler, yaşamı korumak için mücadele etmenin değerini, bu mücadelenin de tüm mücadeleler gibi ancak umudu diri tutarak kazanılabileceğini biliriz" dedi.

Konuşmaların ardından coşkusu ile halkı kendine hayran bırakan Kardeş Türküler sahne aldı. Halaylar ve türkülerin ardından miting son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER