SES BOLU ŞUBESİ:BİR YERE GİTMİYORUZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hekimlere yönelik "Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Bunlarla yola devam ederiz" şeklindeki açıklamasına, SES Bolu Şubesi, “Bir yere gitmiyoruz!Mücadeleye devam!” diye yanıt verdi.

SES BOLU ŞUBESİ:BİR YERE GİTMİYORUZ!

Haber:Ahin ASLAN

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'
ın kadın muhtarlarla buluştuğu programda yaptığı konuşmada hekimlere yönelik “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” açıklamasına tepkiler büyüyor.


"YAŞANAN SIKINTILARDAN AKP SORUMLU"
Erdoğan’ın açıklamalarına bir tepkide Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bolu Şubesi’nden geldi.SES Bolu Şube Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklamada bulunan Serdar Koçyiğit, sağlık alanında yaşanan sıkıntılardan 20 yıldır “sağlıkta dönüşüm programının” uygulayıcısı olan AKP hükümeti olduğunu belirtti.

"DÖNÜŞÜM SİYASAL POLİTİK YAKLAŞIMLA BAĞLANTILI"
Hekimlerin ve sağlık emekçilerinin ücretlerine yaklaşımın halkın sağlık hakkına yaklaşımı olduğunu vurgulayan Koçyiğit, bu söylemin sağlıkta dönüşüm politikası ile işkolu emekçilerini ucuz işgücü haline getiren siyasal politik yaklaşımla direk bağlantılı olduğunu ifade etti.

"YÖNETİCİLERİN YAKLAŞIMI ŞİDDETİ KÖRÜKLEMEKTEDİR"
“Hekimlere “nereye gidiyorlarsa gitsinler” söylemleri ve onları paracı göstermek halk ile karşı karşıya getirmektedir” diyen Koçyiğit, “Sağlık emekçilerine, hekimlere yönelik şiddetin artmasında yöneticilerin bu şekilde kullandığı dil ve hürmetsiz yaklaşım etkili olmaktadır. Sağlık ta dönüşümle alınır-satılır bir metaya dönüştürülen sağlık hizmeti ve bilinçli bir şekilde kışkırtılan sağlık talebi kadar yöneticilerin yaklaşımı da şiddeti körüklemektedir”dedi.

"MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"
Açıklamasında mücadelenin sürdürüleceğinin altını çizen Koçyiğit, “Bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Sağlık emekçileri, hekimler köle değildir. Yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyacak temel ücret üstüne yapılan işin niteliği, eğitim yılı, yapılan işin riski, kıdem gibi çeşitli parametreler eklenerek bir maaş skalasının oluşturulması, güvenceli kadrolu istihdam başta olmak üzere ekonomik özlük ve demokratik taleplerimiz gerçekleşinceye kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER