SES HÜKÜMETE TEPKİLİ:6 ARALIK'TA İŞ BIRAKMA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ!

SES Bolu Şubesi, Köroğlu Devlet Hastanesi önünde düzenlediği basın açıklaması ile ek gösterge düzenlemesinden sadece hekimler ve hemşirelerin yararlanacak olmasına karşı 6 Aralık’ta iş bırakma ve yavaşlatma eylemi gerçekleştirileceğini açıkladı.

Doktorlara verilecek olan ek gösterge zammı, TBMM Genel Kurulu’nda teklife eklenerek kabul edildi. Düzenlemeye göre; bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira ek gösterge zammı teklife eklendi ve kabul edildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bolu Şubesi üyeleri, Köroğlu Devlet Hastanesi bir araya gelerek yalnızca doktorlara verilecek olan ek gösterge zammına karşı 6 Aralık Pazartesi Günü iş bırakma kararı aldı.

SES Bolu Şubesi adına açıklamayı okuyan Serdar Koçyiğit, “Dün TBMM’de kabul edilen yasa ile adeta sağlık hizmeti ekip hizmeti olmaktan çıkarılmış ve sağlık emekçileri arasındaki iş barışı daha da bozulmuştur. Dünden beri TBMM’de siyasi partiler ile yaptığımız görüşmeler, yaptığımız basın açıklamaları, sosyal medya etkinlikleri ile tüm işkolu emekçileri için adil bir düzenleme yapılması için çaba içinde olduk. Sağlık hizmeti ekip hizmetidir. Ekip arasında ayrımcılık yapmayın dedik. Ancak hükümet taleplerimize kulaklarını tıkadı” dedi.

Hükümete çağrıda bulunan Koçyiğit, temel talepleri şöyle sıraladı:

“Döner sermaye performans uygulamalarının kaldırılarak yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan temel ücret

3600-7200 ek gösterge

COVID-19’un iş kazası ve meslek hastalığı sayılması

Yıpranma Payı”

Koçyiğit, taleplerin karşılanmaması durumunda 6 Aralık Pazartesi Günü iş bırakma ve yavaşlatma kararı alındığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER