TTB VE SES'TEN GREV ÇAĞRISI

TTB Bolu Düzce Tabip Odası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bolu Şubesi, 14 Mart Pazartesi Günü saat 11.30'da iş bıraktıktan sonra İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi başhekimlik önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirecek.

TTB VE SES'TEN GREV ÇAĞRISI

Türkiye'de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet günden güne artarken; Türk Tabipleri Birliği, Tabipler Odaları ve SES grev kararı aldıklarını duyurdu.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi 14 Mart Pazartesi Günü saat 11.30’da başhekimlik önünde bir araya gelecek olan SES ve TTB üyeleri 13.00’da basın açıklaması gerçekleştirecek.

Bolu-Düzce Tabip Odası tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

"Ne ülkemizden,ne mesleğimizden, ne de hakkımızdan vazgeçeceğiz.

Emeğimizi, mesleğimizi, geleceğimizi aydınlatmak için 14-15 Mart’ta bütün sağlık kurumlarında G(Ö)REVde olacağız.

Programımız:

14 Mart 2022 Saat 12.00'de Anıtpark
Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Günün anlam ve önemine dair tabip odası adına bir konuşma.

Saat 13.00
İBDH Köroğlu Ünitesi önünde G(ö)reve ait basın açıklaması.

Saat 19.00
Soylu Otel Tıp Balosu"

SES Bolu Şubesi tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Hekimler ve sağlık çalışanlarının yarın başlayacak ve iki gün sürecek iş bırakma eylemi öncesinde, "Tüm halkımızı, nitelikli sağlığa erişim ve sağlıklı yaşam hakkı için 14-15 Mart’ta yapacağımız iş bırakma eylemini desteklemeye davet ediyoruz. Acil sağlık hizmetleri dışında sağlık tesislerine başvurmamalarını önemle rica ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER