TÜRK SAĞLIK SEN:KAYIPLAR TELAFİ EDİLMELİDİR!

Hekimlere ek gösterge düzenlemesi Meclis’te kabul edildi. Düzenlemenin bütün sağlık çalışanlarını kapsamamasına tepki gösteren Türk Sağlık Sen üyeleri, İzzet Baysal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettişn Koca'nın TBMM’de yaptığı açıklamada pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL'lik bir ücret artışı yapacağını açıklamasının ardından Türk Sağlık Sen üyeleri, İzzet Baysal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Açıklamada, “Doktorlarımızın ücretlerinde artış yapılması zaruridir. Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik gibi sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır.Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez. Zam, doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personelimiz için de gereklidir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER