ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ NE ZAMAN AŞILANACAK?BAKAN KOCA AÇIKLADI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, öğrencilerin aşılama süreci ile ilgili konuştu. Üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personelinin de aşı yaptırabileceğini duyuran Bakan Koca, öğrencilerin aşılama sürecinin ne zaman başlayacağı ile ilgili soruya da açıklık getirdi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ NE ZAMAN AŞILANACAK?BAKAN KOCA AÇIKLADI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programına yeni bir grubun eklendiğini bildirdi. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca gelişmeyi şu ifadelerle duyurdu: "Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin."

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ 13 EYLÜLE’DEN ÖNCE AŞILANACAK
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde profesörlük görevi yürüten Cem Say, Bakan Koca'nın öğretim üyeleri ve personellerin aşılanacağına ilişkin paylaşımına "Öğrenciler de aşılanınca yüz yüze eğitime başlarız tabii. Üniversite nüfusunun ezici çoğunluğu onlar." mesajını verdi. Koca, Say'a yanıt olarak "Cem Bey, merak etmeyin 13 Eylülden önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak. Artık salgın ülkemizin gündeminden çıkacak. Siz de destek olun." ifadelerini kullandı.

AŞI YAPANLARA POZİTİF AYRIMCILIK UYGULANABİLİR
Öte yandan koronavirüs aşısına ilginin artmaması durumunda masada yeni önlemler var. İlerleyen dönemde planlar arasında aşı yaptıranlara pozitif ayrımcılık uygulanması bulunuyor.

YÖK AŞILAMA İLE İLGİLİ YAZI GÖNDERMİŞTİ
YÖK,Sağlık Bakanlığı'na gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için akademik ve idari personel ile öğrencilerin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti. YÖK, aksi takdirde uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğacağına işaret etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER