VALİLİK SESSİZLİĞİNİ KORUYOR:ÇAYDURT'TA VAKA SAYILARI ARTIYOR!

Bolu'ya bağlı Yuva Köyü'nde içme suyundan zehirlenen kişi sayısı artmaya devam ediyor. Zehirlenme şüphesiyle iki çocuk entübe olurken 17 yaşındaki bir kişi de daha kanlı ishal görüldü.

VALİLİK SESSİZLİĞİNİ KORUYOR:ÇAYDURT'TA VAKA SAYILARI ARTIYOR!

Bolu merkeze bağlı Yuva Köyü'nde Kurban Bayramı'nın son gününde başlamak üzere çoğu çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü.

Hastaneye aralıklarla götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere göre sudan zehirlendiği tespit edildi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü, bazı hastalarda ishal nedeniyle böbrek yetmezliği başladı. Durumu ağırlaşan hastalar, başka şehirlerdeki hastanelere götürüldü. Son olarak açıklanan rakama göre, toplamda 141 kişi zehirlendi. 1 kişinin öldüğü zehirlenme vakalarının nedeni araştırılırken vaka sayılarının arttığı öğrenildi.

Özgür Bolu 'da yer alan habere göre Valilik tarafından vaka sayıları açıklanmazken köyde aynı belirtileri gösteren ve yoğun bakım ünitesinde hala tedavileri devam eden kişilerin olması mahalle halkında tedirginlik yarattı. Köyde zehirlenme şüphesiyle hastaneye sevk edilen ve Ankara ile Bursa’da tedavi altına alınan iki genç entübe edildi.

Köyde ekipler tarafından alınan tüm tedbirlere rağmen 17 yaşındaki bir genç kızda bugün kanlı ishal belirtilerinin görülmesi köydeki korkuyu artırdı. Genç kızın tedavi için hastaneye başvuracağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER