AHMET KURT’TAN KESK ZİYARETİ

2023 seçimleri yaklaşırken, kısa bir zaman önce Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Ahmet Kurt Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu(KESK) Bolu Şubeler Platformu’nu ziyaret etti.

AHMET KURT’TAN KESK ZİYARETİ

KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(Eğitim-Sen) Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası(Tüm Bel-Sen) Bolu İl Temsilcisi İsmail Özmen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Şube Başkanı Serdar Koçyiğit ile sendika yöneticilerinin katıldığı ziyarette KESK Bolu Şubeler Platformu sözcüsü Serdar Koçyiğit “KESK olarak emekten, demokrasiden yana olan insanların parlamentoda olmasından memnun oluruz. Arkadaşımıza çıktığı yolda başarılar diliyoruz.” dedi.

Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici ise “Önümüzde ciddi bir seçim var. Biz burada emekçiler olarak yoksulluğu hissediyoruz. Kendi haklarımızı, halkımızın haklarından ayrı görmüyoruz ve bu kapsamda da mücadele ediyoruz. Umarım önümüzdeki yıl barıştan, emekten ve laiklikten yana bir ülkeyi hep beraber kurabiliriz. Bu kapsamda da yolunuz açık olsun.” dedi.

CHP milletvekili aday adayı Ahmet Kurt ise geçmiş dönemde sendikal alanda verdiği mücadeleye dikkat çekerek; “Burada eski günlerimi hatırladım. Kendimi evimde gibi hissediyorum. 90’lı yıllarda memur sendikalarını kurmak için emek verdik. Elimizi taşın altında koymak gerekiyordu ve koyduk. Aynı şekilde bugünlerde de elimizi taşın altına koymaktan geri durmayacağız. Önümüzdeki seçimler ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyenlere karşı memleket dertlerini dert edinmişlerin seçimi olacaktır.” dedi.

Konuşmalar sonrasında Ahmet Kurt, KESK üyesi emekçilerin sorularını yanıtlayarak misafirperverlik için teşekkür dileklerini sunduktan sonra ziyaretini sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER