AKP GÖYNÜK İLÇE BAŞKANI,ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARINA İSYAN ETTİ

AKP Göynük İlçe Başkanı görevinde bulunan Mehmet Demiröz’den elektrik ve doğal gaz zammına tepki: Bu ülkenin Cumhurbaşkanı her gün yerli ve milli diye yırtınacak. Sizin ise yaptığınıza aklım ermiyor.

AKP GÖYNÜK İLÇE BAŞKANI,ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARINA İSYAN ETTİ

AKP Göynük İlçe Başkanı Mehmet Demiröz, sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50, konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 20 oranında yapılan zamlara tepki göstererek Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ı eleştirdi.

Demiröz facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “11 Ağustos 2022 tarihinde bir kurul kararıyla, bu ülkede tamamen kendi öz sermayesiyle GES kurarak tamamen yerli ve milli imkanlarla bu ülkeye ucuz elektrik üreten üreticilerin 2019’da çıkan kanuna göre yatırım yapan üreticilerden elektriği almayacağım yani kendi tüketicileri haricindeki rakamı bedava verecekler dedin. Ki bu GES üreticileri elektriğin kilovatsaatini 1,6 TL’den satarken doğalgaz santrallerinden 3 TL’ den alıyordun” ifadelerini kullandı.

“Kimseyi zan altında da bırakmak istemiyorum hukuki olarak da zora düşmek istemem. Bir vatandaş olarak gördüğüm yanlışı dile getirmeye çalışıyorum” diyen Demiröz, paylaşımında şunlara yer verdi:

20 gündür ucuz elektriği almayarak güya fazla elektriği bedavaya alıp vatandaşa ucuz elektrik dağıtacaktın 11 ağustos kurul kararında bunu söylüyordun. Geçen 20 gün sonrasında bu akşam elektriğe %50 zam yaparak tahminim santrallerden 4₺ den elektrik alacaksın. Yani GES’lerden 1.6₺ almayacağım dediğin elektriği 4₺ den doğal gaz santrallerinden alacaksın. Hani ucuz elektrik verecektin? Kimseyi zan altında da bırakmak istemiyorum hukuki olarak da zora düşmek istemem.Bir vatandaş olarak gördüğüm yanlışı dile getirmeye çalışıyorum. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı he rgün yerli ve milli diye yırtınacak. Sizin ise yaptığınıza aklım ermiyor. Kime,neye,nereye ne için hizmet ediyorsunuz?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER