AKP İL BAŞKANI GÜNER: "ŞEVVAL SAM, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE DOKUNMUŞTUR"

AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Belediye Meclis toplantısında “20 yıldır Şevval Sam’ın fotoğrafını cüzdanımda taşıyorum Bolu’daki bir parka isminin verilmesini ben arzu ettim” sözlerini eleştirerek “Şevval Sam’ın geçmişte sarf ettiği sözleri sanatçı kişiliğinin önüne geçmiştir. Milli ve manevi değerlerimize dokunmuştur” dedi.

AKP İL BAŞKANI GÜNER: "ŞEVVAL SAM, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE DOKUNMUŞTUR"

AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın temmuz ayı meclis toplantısının birinci birleşiminde isim verilmemiş parklara bazı ünlülerin isimlerinin verilmesine ve özellikle “20 yıldır Şevval Sam’ın fotoğrafını cüzdanımda taşıyorum Bolu’daki bir parka isminin verilmesini ben arzu ettim” şeklinde ki açıklamalarını eleştirdi.

ŞEVVAL SAM İSMİ BOLU’YA YAKIŞMADI
Şevval Sam’ın geçmiş dönemlerde Türkiye’nin manevi değerlerine dokunan söylemlerinin olduğunu anımsatan Güner, “Şevval Sam’ın geçmişte sarf ettiği sözleri sanatçı kişiliğinin önüne geçmiştir. Milli ve manevi değerlerimize dokunmuştur. Kurban ıstıraptır, başörtüsü tekstil parçasıdır diyen bir kişinin isminin Bolu’daki bir parkın ismi olması Bolu’ya yakışmadı” dedi.

“ARDIÇ PARKTA ARDIÇ AĞACI YOK DİYECEĞİNE EKSİNDE OLSUN”
Bolu Belediye Meclisi’nde alınan kararla 14 parka sinema ve ses sanatçılarının isimleri verilmesinin ardından AKP İl Başkanı Suat Güner “Şevval Sam’ın geçmişte sarf ettiği sözleri sanatçı kişiliğinin önüne geçmiştir. Milli ve manevi değerlerimize dokunmuştur. Hatırlarsanız kurban ıstıraptır, başörtüsü tekstil parçasıdır demiştir. Bu sözler bizim manevi değerlerimize dokunan cümleler. Son Belediye Meclis toplantısında sayın başkan  ‘Şevval Sam’ın 20 yıldır fotoğrafını cüzdanımda taşıyorum bu ismin Bolu’daki bir parka verilmesini ben teklif ettim’  demesi ise bize hoş olmayan o sözleri hatırlatmıştır. Bu şehirden çıkan sanatçılar var, İz bırakan siyasetçiler, eğitimciler, şehrimize eser bırakan birçok kıymetli şahsiyet var. Demek istediğimiz şudur ki biraz hassasiyetin zararı olmaz faydası olur. Ayrıca Özcan “Ardıç Park’ta ardıç ağacı yok” diyeceğine eksin de olsun. Sonra da siz ismini biz ağacını diktik desin” dedi.

TANJU ÖZCAN, SHOW YAPIYOR!
Tanju Özcan’ın açıklamalarına ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulunan CHP Bolu İl Yönetimi’nden bir yurttaş, “Tanju Özcan’ın parklara bu tür isimleri vermek istemesi modernist olduğundan değil, show amaçlı olduğunu düşünüyorum. Yani bu isimlerin çocukları ya da kendileri televizyonda programlarda, dizilerde veya filmlerde yer alan insanlar. Tanju Özcan, bu isimlerin Bolu’ya geleceğini ve bu sayede kendisinden ulusal basında söz ettirecek. Örneğin Şevval Sam ve Ali Sunal’ın kendisinden söz edeceğini düşünüyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER