AKP'Lİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:GÖÇ KONUSUNDA YOĞUN BİR DİPLOMASİ YÜRÜTÜYORUZ!

Türkiye’yi mülteci deposuna çeviren AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz" dedi.

AKP'Lİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:GÖÇ KONUSUNDA YOĞUN BİR DİPLOMASİ YÜRÜTÜYORUZ!

AKP iktidarının emperyalist ülkelerle yürüttüğü işbirliğinin sonucunda milyonlarca insan yurdundan kaçarak Türkiye’ye geldi. Suriye, Irak ve Afganistan’da savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen binlerce mültecinin ne zaman ve ne şekilde ülkelerine gönderileceğine dair herhangi bir politika yürütülmezken AKP iktidarından yapılan açıklamalarda Taliban’la görüşmeler gerçekleştirileceğinin sinyali verildi.

GÖÇ KONUSUNDA DİPLOMASİ YÜRÜTÜLÜYOR!
Hafta sonu boyunca Batılı liderler, Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ve Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir takım görüşmeler gerçekleştiren AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı görüşmeleri paylaşarak, "Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, TERÖR ÖRGÜTÜ TALİBAN İLE GÖRÜŞECEK
Erdoğan, Taliban ile görüşmeye hazır olduklarını söylediği görüşmede şartların uygun olduğu anda Kabil Havalimanı'nı işletilmesi sorumluluğunu devam ettirebileceğini vurgulamıştı.

Erdoğan Batılı liderlerin ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ile görüşmüş, görüşmede terörle mücadele işbirliği arttırmada mutabık kalındığı açıklanmıştı.

Erdoğan telefon trafiği, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile devam etmişti.

Tüm bu görüşmeleri sosyal medya hesabından paylaşan Erdoğan, Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz" dedi.

Erdoğan, "Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz" diye kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER