AKP'Lİ KADINLARDAN BELEDİYEYE SİYAH ÇELENK:TANJU ÖZCAN BİZLERİ BİR KEZ DAHA UTANDIRMIŞTIR!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepki gösteren AKP’li kadınlar, belediye binasına siyah çelenk bırakarak basın açılamasında bulundu. Açıklamada “Söylemleri ve davranışlarıyla bir çok kez güzelim şehrimizin adını ülke gündemine layık olmadığı şekliyle taşıyan Özcan, bizleri bir kez daha utandırmayı başarmıştır” denildi.

AKP'Lİ KADINLARDAN BELEDİYEYE SİYAH ÇELENK:TANJU ÖZCAN BİZLERİ BİR KEZ DAHA UTANDIRMIŞTIR!

Haber:Ahin ASLAN

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,
katıldığı bir Youtube programında, programın sunucusu Armağan Çağlayan'ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadınla ilgili anısını anlattı.


“TANJU ÖZCAN, BİZLERİ BİR KEZ DAHA UTANDIRMAYI BAŞARMIŞTIR”
Tanju Özcan’ın söylemlerine tepki gösteren AKP Bolu İnsna Hakları Başkanı Emine Erdal ve beraberindekiler, Bolu Belediye binasının önüne “Tüm kadınlar adına Tanju Özcan’ı kınıyoruz” yazılı siyah çelenk bıraktı. Grup adına açıklamalarda bulunan AKP Bolu İnsan Hakları Başkanı Emine Erdal, “Bugün buraya maalesef; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kadınlık onurunu zedeleyen, mide bulandıran imalı ve alaycı sözleri nedeniyle toplanmış bulunmaktayız.Söylemleri ve davranışlarıyla  bir çok kez güzelim şehrimizin adını ülke gündemine layık olmadığı şekliyle taşıyan Özcan,bizleri bir kez daha utandırmayı başarmıştır”ifadelerini kullandı.


TESETTÜRLÜ VE TESETTÜRSÜZ AYRIMCILIĞINDAN ÇOK SIKILDIK!
“Bir kadın olarak çok incindim” diyen Erdal, “Evlat hasreti çeken anneler adına çok incindim. Kadınlar adına çok incindim. Tanju Özcan’ın katıldığı You Tube kanalındaki programı izlerken tesettürlü bir kadının tüp bebek tedavisi için yardım istemesiyle ilgili anısını anlatırken surat ifadesinden de inanın bir kadın olarak çok incindim.Ulusal basına çıkma çabası yüzünden ormandaki ayıyı ,sığınmacının suyunu, şimdide kadınların gururunu kullanmasından çok sıkıldık.Yıllardır bu kadın tesettürlü, bu kadın tesettürsüz ayrımcılığından da çok sıkıldık”şeklinde konuştu.“ANISINA KONU OLAN KADIN ADINA KINIYORUM”
“Kadın üzerinden yapılan her türlü alay ,aşağılama ve taciz içeren imalardan da çok sıkıldık” diyen Emine Erdal son olarak şunları söyledi:
“Keşke Sosyal Siyasal ve ekonomik alanda kadın erkek yerine insan olmak kavramını kullanabilseydik,Keşke Kadın ve erkek olabilmeyi aile içine bırakabilseydik.Abant’ı Yedigöller’i gölcüğü, Esentepesi , kaya evleri, Kaplıcaları hanları hamamları ile anılan Akşemsettin diyarı şehrim uzun zamandır hak etmediği şekilde anıldığı için çok üzgünüm.Sayın başkanın görevi şehrimizi geldiği noktadan daha da ileriye taşımak olmalıdır.Kendisini şahsım adına ,tüm kadınlar adına,ama en çok da anısına konu olan kadın adına kınıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER