AKP'Lİ ÜYELER SALONU TERK ETTİ!ÖZCAN:"NERESİNİ AHLAKSIZCA BULDUNUZ?"

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tepki çeken bir açıklamaya daha imza attı. Özcan’ın katıldığı bir programda ‘Tesettürlü bir bayan’ anısı binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından tepki ile karşılandı.

AKP'Lİ ÜYELER SALONU TERK ETTİ!ÖZCAN:"NERESİNİ AHLAKSIZCA BULDUNUZ?"

Haber: Ahin ASLAN

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir youtube programında anılarını anlattı. Özcan’ın bir kadınla ilgili anısını anlattığı kısım ise sosyal medya büyük tepki topladı. 
Özcan programda; “Bir açılış yapıyoruz Bolu’da acelem de var. Tesettürlü bir bayan geldi. ‘Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz?’ dedi. Ben de; ‘Hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok, benim bebeğim olmuyor, bana yardımcı olur musunuz?’ dedi. ‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim.’ dedim. (gülüyor) Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii konuya böyle girince çevredekiler güldü. Benim böyle çok fazla anım var” ifadelerinde bulundu.

TREND LİSTESİNİN EN TEPESİNDE YER ALDI
Özcan’ın anlattığı anıda cinsel bir imada bulunduğunu iddia eden kullanıcılar, sosyal medyada program videosunu paylaştı. Atılan binlerce yorumun yanı sıra twitterda #iğrençsintanjuözcan hashtagi de trend listesinin en tepesinde yer aldı.

AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİ TOPLANTIYI TERK ETTİ
Öte yandan Bolu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının birinci birleşiminde AKP’li meclis üyeleri, Tanju Özcan’ın Tesettürlü bir bayan’ anısını protesto etmek amacıyla meclis salonunu terk etti.

“DESTEĞİMİ ALENEN İLAN EDİYORUM”
Konuya ilişkin meclis kürsüsünde açıklamalarda bulunan AKP’li Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın “Şu anda sosyal medyada dönen, kadına ve anneye yönelik seviyesi düşük ve ahlaksızca bulduğum videonuz için söz aldım. Sizi tüm anneler adına, tüm kadınlar adına esefle kınıyorum ve aleyhinizde Twitter’da açılan taga desteğimi alenen ilan ediyorum. Bu sebepten dolayı salonda bulunan önce bayanların, sonra bütün belediye meclis üyelerimizi, sizi protesto etmek adına salonu terk etmeye davet ediyorum” sözlerinin ardından AKP’li meclis üyeleri Tanju Özcan’ı protesto etmek amacıyla salonu terk etti.

"NERESİNİ AHLAKSIZCA BULDUNUZ?"
AKP’li Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın sözlerine yanıt veren Tanju Özcan, “Neresini ahlaksızca buldunuz? Böyle bir şey yok. Bir sürü ithamda bulunuyorsun gel cevabını al. Cevaptan mı korkuyorsun?” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER