AKP,TÜRKİYE'Yİ ZAM ŞAMPİYONU YAPTI!

AKP,TÜRKİYE'Yİ ZAM ŞAMPİYONU YAPTI!

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu yılbaşından bu yana yapılan zam yağmurlarına son yapılan şeker, doğalgaz ve elektrik zamlarının da eklendiğini vurgulayarak," Hükümet, ülkemizi zam şampiyonu haline getirirken, AKP'liler Ayasofya'da ki  teravih namazı görüntülerini paylaşarak  milletimize 'şükretmeyi ' salık veriyorlar. Bir an önce iktidara gelerek Türkiye'yi ayağa kaldırmak  artık boynumuzun borcudur" dedi.

"FIRSATÇILARA İZİN VERİLMEYECEK"
CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu AKP-MHP hükümetinin şekere, doğalgaza ve elektriğe astronomik zamlar yaptığına dikkat çekti. Başkan Karsu, " Doğalgaza 1 Nisan'da dev bir zam yapıldı. Evlerde kullanılan doğalgaza yüzde 35, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 44,3, elektrik üretimi dışındaki doğalgaza yani sanayinin kullandığı doğalgaza yüzde 50 zam geldi. Yetmezmiş gibi bir de sanayinin kullandığı elektriğe yüzde 20 zam daha yapıldı. Bu zamlar tüm fiyatlara yansıyacak. İğneden ipliğe her şey artık daha pahalı olacak. Bu enerji fiyatlarıyla üretici nasıl üretecek, nasıl rekabet edecek?  Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Özbekistan dönüşü uçakta, ‘Şekerle ilgili de gerek Türkşeker, gerek Konya, gerek Kayseri buralarda olumlu adımlar atacaklar. Fırsatçılara izin verilmeyecek. Fiyatlar da şekerde fena değil, yani şekerde öyle pahalı bir fiyat uygulaması yok’ demişti.  Uçağın tekerlekleri daha piste dokunmadan, Türkşeker şekere zam yaptı. Türkşeker , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başında olduğu Varlık Fonu'na ait bir şirket. Bir yılda şeker fiyatı ikiye katlanacak ama Varlık Fonu'nun başında oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu işten haberi olmayacak. Bu beceriksizliğe, bu yönetim bozukluğuna, Sarayın iletişim danışmanlarının bulduğu tek çare Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine sansür uygulamak" dedi.

"ELDE REKORLAR KIRAN DIŞ AÇIK VE EŞAHA KALKAN ENFLASYON KALDI"
"Hükümet, ekonomiden ne kadar anladığını bütün millete bir kez daha göstermiştir" diyen Başkan Karsu sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Merkez Bankası'nın politika faizi bir emirle düşürüldü, ona göre faizler inecekti, döviz çıkacaktı, rekabet gücü artacaktı, dış açık azalacaktı, rezervler şahlanacaktı, kur gerileyecek enflasyon düşecekti. Ama bunların hiçbiri olmadı. Elde rekorlar kıran dış açık ve şaha kalkan enflasyon kaldı.  Bugün bu ülkede tüketici enflasyonu yüzde 54. Ama iğneden ipliğe her şeye zam gelmeye devam ediyor. Pazartesi Mart ayı enflasyonu açıklanacak. Ve enflasyon Mart ayında yüzde 60'ı aşacak. AKP-MHP hükümeti Türkiye'yi, Kalkınma için Ekonomik İşbirliği Teşkilatının ve G-20'nin enflasyon ve zam şampiyonu yaptı. Biz bugün Türkiye'nin dört bir yanından yükselen feryatlara, tercüman oluyoruz. Çareleri öneriyoruz ama dinlemiyorlar. Milletimizi en geniş yelpazede temsil eden 6 partimiz, Türkiye'yi içine düştüğü karanlık günlerden çıkarabilmek için hazırdır."

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER