AKŞENER’DEN ÖZCAN’A:SIĞINMACILARA DÜŞMANLIK YANLIŞTIR

İYİ Parti lideri Meral Akşener’den Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a: İdarecilerin yaptığı hatalar neticesinde gelmiş o insanlara düşmanlık etmek yanlıştır.

AKŞENER’DEN ÖZCAN’A:SIĞINMACILARA DÜŞMANLIK YANLIŞTIR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kastamonu’da, Nasrullah Meydanı’ndaki esnafı ziyaret etti.

“DUVARDAN DUVARA ÇARPARIM”
Ziyaret sırasında bir basın mensubunun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılmasına ilişkin önergesinin, Belediye Meclisi’nde CHP ve İYİ Parti’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmesiyle ilgili sorusu üzerine Akşener, “Göçmenlere yani Türkiye’deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış. O insanlar buraya şu veya bu şekilde geldiler. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım, duvardan duvara çarparım ama bugün doğru değil” diye konuştu.

“UZUN UZUN TARTIŞABİLİRİZ AMA ZAMANI DEĞİL”
İYİ Parti lideri Akşener, “Düşmanlık yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşma neticesinde de bir gerçek. Ayrışma noktalarını, bu kadar gol atalım diye, derinleştirirseniz Türkiye zarar görür” diyen Akşener, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin o günkü Dışişleri Bakanlığı eski İçişleri Bakanı olarak bu konuyu iyi bildiğim için beni gönderdiler ve biz o kararın Avrupa Parlamentosu’ndan çıkmasını engelledik. 2001’ler, 1999’lar, 1997’lerden beri tartışılan bir konudan bahsediyorum. Göçmenlere yani Türkiye’deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış. O insanlar buraya şu veya bu şekilde geldiler. Uzun uzun tartışabiliriz ama zamanı değil, ciğerler yanıyor” ifadelerini kullandı.

DÜŞMANLIK ETMEK YANLIŞ!
Göç konusunun Türkiye’yi bir hendek haline getirdiğini vurgulayan Akşener, “Düşmanlık yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşma neticesinde de bir gerçek. Ayrışma noktalarını, bu kadar gol atalım diye, derinleştirirseniz Türkiye zarar görür. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım, duvardan duvara çarparım ama bugün doğru değil. Sığınmacıların Türkiye’ye hurra yapması yanlıştır. Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir, basiretsizliktir, bu da yanlıştır. Ama idarecilerin yaptığı hatalar neticesinde gelmiş o insanlara da düşmanlık etmek yanlıştır” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER