ALAADDİN YILMAZ:GERİ ZEKALI MI BUNLAR?

Bolu Belediyesi’nde AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde Körfez İşbirliği ile belediyeye hibe edilen 22,5 milyon doların amacına uygun olarak kullanılmadığına iddia eden Tanju Özcan’a Aladdin Yılmaz’dan cevap geldi.Yılmaz, “Belediyeye giren para resmi girer çıkan para resmi çıkar. Bu nu bilemeyecek kadar geri zekalı mı bunlar” dedi.

ALAADDİN YILMAZ:GERİ ZEKALI MI BUNLAR?

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Alaaddin Yılmaz döneminde Körfez İşbirliği ile belediyeye hibe edilen 22,5 milyon liranın akıbetini sordu.

TV Bolu’dan Zekeriya Ercivan’ın haberine göre Bolu’da Yüksel Ceylan döneminde deprem sonrasında 22,5 milyon dolarlık bir hibe kredi Körfez İşbirliği kapsamında verildiğini söyledi.

22,5 milyon dolarla temiz su arıtma tesisi yapıldığını ancak tesisin en fazla 60-70 milyon lira tuttuğunu ifade eden Tanju Özcan, “İsale hattı nasıl yapılmış? İki sefer kredi kullanılmış. Peki, pis su artıma nasıl yapılmış? Oda kredi ile yapılmış. 22,5 milyon Dolar bu günkü kurla 300 milyon Liraya yakın para yapıyor. O para nereye gitti. Geri kalanı nereye gitti? Bana bunun biri izahını yapısın. Ben bulamıyorum. Yani 22,5 milyon Dolar’ın hadi 5 milyon Doları ile temiz su arıtma yapıldı. Gerisi nerde? Hangi işler yapıldı o para ile? Geçmiş kayıtlara da ulaşamıyorum. Arşiv yandı. Acaba benim ulaşmaya çalıştığım kayıtlar orada mıydı?” dedi.

Tanju Özcan’ın iddialarına yanıt veren AKP’li Alaaddin Yılmaz, “Yamuluk bile olamayacak küçüklükteki, yalabuk kişilerle muhatap olmak istemiyorum. Belediye Başkanı ben miyim o mu? Belediyeye giren para resmi girer çıkan para resmi çıkar. Bu nu bilemeyecek kadar geri zekalı mı bunlar?” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER