BAŞKAN KARSU:İKTİDAR OLDUĞUMUZDA FAİZLERİN NASIL SIFIRLANDIĞINI GÖRECEKLER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu,faize ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP iktidarında faizlerin sıfırlanacağını vurgulayan Karsu, “Hükümetin açıkladığı faiz indiriminden ne esnaf, ne çiftçi, ne emekli ne de sanayici yararlanabiliyor” dedi.

BAŞKAN KARSU:İKTİDAR OLDUĞUMUZDA FAİZLERİN NASIL SIFIRLANDIĞINI GÖRECEKLER

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’de gerçek anlamda hiçbir faiz düşüşünün gerçekleşmediğini söyleyen Karsu, “AKP-MHP hükümeti yalnızca faizlerin düştüğü yönünde açıklamalar yaparak tabiri caizse gaz verici açıklamalar yapıyor. Vatandaşımızın elindeki dolar bazındaki senetlerinin faizleri tam tersine yükseliyor. Hükümetin açıkladığı faiz indiriminden ne esnaf, ne çiftçi, ne emekli ne de sanayici yararlanabiliyor” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZ,EN BÜYÜK YOKSULLAŞMASINI YAŞIYOR”
Hükümet’in açıkladığı faiz indirimi açıklamasının kredi kartı kullanan milyonlarca kişinin kartındaki faiz oranlarına yansımadığına dikkat çeken Başkan Karsu, “Hükümet yalnızca merkez bankasının bankalara açacağı kredinin faizini 1 puan düşürdü. Bundan ne esnaf, ne çiftçi, ne emekli ne de sanayici yararlanabiliyor. Türkiye’de gerçek anlamda hiçbir faiz düşüşü gerçekleşmedi. Yalnızca hükümet ‘faizler düştü’ diye gaz verici açıklamalar yapmaktan öteye geçemiyor. Halkımız Cumhuriyet tarihinin en büyük yoksullaşmasını yaşamaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

“İKTİDARIN BELEDİYESİ BİLE İKTİDARI DİNLEMİYOR”
Türkiye’de dolar mevduatı hesaplarının düzenli olarak artış gösterdiğini ve son 10 yılda yüzde 27’den yüzde 63’e çıktığına dikkat çeken Başkan Karsu, “Nominal olarak da yüzde 100'e yakın artış göstermiş. Bunun en güzel örneği ise AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi. Sayıştay denetiminin ortaya koyduğu tabloya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında elinde bulundurduğu dövizlerin değer kazanmasından ötürü 500 milyon TL’yi aşan bir “kur farkı” geliri elde etmiş. Yani vatandaşa “Elinizdeki dövizleri satın, kurtuluş savaşına katkıda bulunun” diyen AK Parti’nin yönettiği bir belediye tam da bu çağrıların yapıldığı dönemde dövize yatırım yaparak 525 milyon TL gelir elde etmiş. Vatandaşa döviz sattırmak isteyen bir iktidarın belediyesi bile iktidarı dinlemiyor. Asıl biz dostlarımızla iktidar olduğumuzda faizlerin nasıl sıfırlandığını tüm vatandaşlarımız görecek” değerlendirmelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER