BOLU'DA CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINDA İLK ÇIKIŞ

Bolu’da 1992 -2007 yılları arasında TEK(Türkiye Elektrik Kurumu) Enerji Yapı Yol-Sen ile beraber Devlet Su İşleri, Karayolları, Bayındırlık ve Tapu İl Müdürlüğü'nde sendika başkanlığı yapan Yaman Madencilik şirketinin sahibi Ahmet Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

BOLU'DA CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINDA İLK ÇIKIŞ

Uzun yıllar Bolu ve Ankara'da sendikal faaliyet yürüten Yaman Madencilik şirketinin sahibi Ahmet Kurt, Bolu Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Kurt, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmayı düşündüğünü açıkladı.Kurt, Bolu’da CHP’den aday adaylığı için ilk çıkışı yapan isim olarak dikkat çekti

Kurt, 1990’lı yıllarda Türkiye’de memur sendikalarını kurmak amacıyla çalışma yürüten isimlerin arasında yer aldığını ve 15 yıl sendika başkanlığını yaptığını hatırlattı.

Yürüttüğü sendikal faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Kurt,“Bolu’da CHP’den milletvekili aday adaylığını düşünüyorum. Ben Yaman Madencilik şirketinin sahibiyim. Toptan ve perakende kömür işi yapmaktayım. 1990’lı yıllardan bu yana Bolu’da sendikal süreçlerin içerisinde yer aldım. Türkiye’de memur sendikalarını kuranların içerisinde olan biriyim. 1992 yılından 2007 yılına kadar TEK(Türkiye Elektrik Kurumu) Enerji Yapı Yol-Sen ile beraber  Devlet Su İşleri, Karayolları, Bayındırlık ve Tapu İl Müdürlüğünün 15 yıl sendika başkanlığını yaptım. 1994 yılında Ankara 2 nolu Enerji-Sen Şubesinin yönetiminde görev aldım” dedi.

12 Kasım 1999 depreminin ardından Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan başkanlığında il kurultayını kurduklarını belirten Kurt, “Ülkemize, vatanımıza hizmet etmek için önümüzdeki dönem yapılacak milletvekili seçimlerinde CHP’den aday adayı olmayı düşünüyorum. Bunu da sizlerle bugün paylaşmak istedim “ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Basri Gülen
Basri Gülen - 8 ay Önce

Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER