BOLU'DA ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI LÜTFÜ TÜRKKAN'I PROTESTO ETTİ

Bingöl'de Meral Akşener'e tepki gösteren bir kişiye hakaret eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a bir tepkide Bolu’da şehit ve gazi ailelerinden geldi.

BOLU'DA ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI LÜTFÜ TÜRKKAN'I PROTESTO ETTİ

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, dün; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında Akşener’i protesto eden bir vatandaş ile tartışmış, sarf ettiği hakaret içerikli sözleri sosyal medyada tepki çekmişti. Türkkan, gelen tepkilerin ardından, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda özür dilemişti.

“SİZLER ASİL DEĞİL,VEKİLSİNİZ”
İYİ Partili Türkkan’a bir tepkide Bolu’dan şehit ve gazi ailelerinden geldi.  Valilik meydanında bir araya gelen şehit ve gazi ailesi, siyah çelenkle İYİ Parti Bolu il binasına kadar yürüyerek bina önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel, “Bilinmelidir ki burası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Her bir karış toprağının bedeli şehitlerimizin kanları, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarıyla ödenmiştir. Bizler toplumun asil üyeleri, şerefli bireyleriyiz. Sizler asil değil vekilsiniz. Bizlere sahip çıkması, bizlerin hizmetkarı olması gereken bir vekilin ağza alınmayacak şekilde küfrünü kabul etmiyor, şahsına iade ediyoruz. Kendisini lanetliyoruz. Bizlerce özür dilemek yerine yapacağı en onurlu davranış istifa etmesidir. Bizleri kirli emellerinize, iğrenç sözlerinize dahil etmeyin. Onurumuzla, gururumuzla oynamayın” dedi.

Basın açıklamasının ardından grup siyah çelengi İYİ Parti il binası önüne bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER