BOLU SOL PARTİ HALK YÜRÜYÜŞÜ İÇİN ZONGULDAK’A GİDİYOR

SOL Parti, Zonguldak’ta Halk Yürüyüşü düzenliyor. Ülkenin hemen her bölgesinde sokağa çıkan SOL Parti’nin düzenleyeceği yürüyüş “Yetti buraya kadar! Felaket iktidarını gönderelim. Yıkıntıların arasından yeni bir ülke kurmak için yürüyelim” sloganıyla gerçekleştirilecek.

BOLU SOL PARTİ HALK YÜRÜYÜŞÜ İÇİN ZONGULDAK’A GİDİYOR

SOL Parti tarafından Zonguldak’ta düzenlenecek Halk Yürüyüşüne katılacaklarını ifade eden Bolu İl Başkanı Özgün Hasıl “Türkiye'nin başına felaket gibi çöreklenen AKP ve MHP iktidarını göndermek için 1 Nisan Cumartesi günü saat 13.00'te İstasyon Caddesi üzerinde başlayıp Madenci Anıtında sona erecek halk yürüyüşü için il örgütü olarak bizler de Zonguldak’ta olacağız.” dedi.

“KARANLIK İKTİDARINA SON VERELİM”

SOL Parti Bolu İl Örgütü adına konuşan Hasıl ülke genelinde yaşanan adaletsizliğe ve eşitsizliğe, yolsuzluğa ve sefalete, işsizliğe ve güvensizliğe artık yeter demek için emekçiler olarak üreten halkın hayatını zindan eden rantçı zihniyetle hep birlikte mücadele edeceklerini belirterek, "20 yıllık rant politikaları ile tarımı bitiren, üreticiyi toprağını ekemez hale getiren AKP fabrikaların kapısına kilit vurdu. Tekel, Sümerbank, Telekom, şeker fabrikaları olmak üzere ulaşım, iletişim, maden ve sanayi kuruluşları tek tek özelleştirildi. Geleceği çalınan, eğitimden, barınmadan mahrum kalan gençler korku ve baskı ile susturulmaya çalışılıyor, gidebilenler ülkeyi terk ediyor. Pahalılık, yoksulluk, yolsuzluk bir tarafta. Diğer tarafta çocuklarımız tarikat karanlığına terk ediliyor. Gelin hep birlikte bu karanlık kötülük iktidarına bir son verelim. 20 yıl yeter! Gelin laik, özgürlükçü, kamucu, pratik Cumhuriyeti birlikte kuralım. 1 Nisan cumartesi günü Zonguldak Madenci Anıtı'nda SOL parti olarak yapacağımız halk yürüyüşüne, aydınlık için çıktığımız bu yolda, Bolu İl Örgütü olarak destek vererek sesimizi yükselteceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER