BOLU’DA SOL PARTİ ÜYESİNE ‘AJANLIK’ TEKLİFİ

SOL Parti Bolu İl Örgütü, bir parti üyelerine sivil güçler tarafından ajanlık teklif edildiğini öne sürerek yazılı bir açıklamada bulundu.

BOLU’DA SOL PARTİ ÜYESİNE ‘AJANLIK’ TEKLİFİ

SOL Parti Bolu İl Örgütü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda parti üyesi bir kişinin sivil güçler tarafından evinden önünden araçla alınarak merkezde dolaştırıldığını ve ajanlık teklifinde bulunulduğunu iddia etti.

Konuya ilişkin parti tarafından yapılan açıklamada, “Ajanlaştırma politikaları ile örgütlenme haklarının ellerinden alınmayacağı kaydedilen açıklamada, “Dün öğlen saatlerinde parti üyesi genç arkadaşımıza, kendisini polis olarak tanıtan sivil güçler ajanlık teklifinde bulunmuştur. Arkadaşımızı evinin önünden sivil bir araçla alan şahıslar Bolu’da araç içerisinde gezdirerek, kendisini ajan olmaya ikna etmeye çalışmıştır. Örgütlenme hakkımızın gasp edilmesine, parti üyesi arkadaşlarımızın taciz edilmesine izin vermeyeceğiz”denildi.

“BASKI VE SİNDİRME POLİTİKASI ŞAŞIRTICI DEĞİLDİR”
AKP iktidarının Türkiye’yi emekten, bağımsızlıktan ve laiklikten yana ilerici-devrimci güçlerini sindirme politikalarının şaşırtıcı olmadığına dikkat çekilen açıklamada, “Bir avuç sermayedarın altında sömürülen emekçilerin, sokaklarda katledilen kadınların, üniversitelerinde laik-bilimsel-ücretsiz eğitim için direnen gençlerin, doğanın talan edilmesine karşı direnenlerin sesi olan bizlere AKP iktidarının kolluk kuvvetlerince uygulanan baskı ve sindirme politikası da şaşırtıcı değildir”ifadelerine yer verildi.

AKP, SEÇİM YAKLAŞIRKEN BASKI POLİTİKALARINI ARTTIRDI!
Ajanlaştırma politikaları ile örgütlenme haklarının ellerinden alınmayacağı kaydedilen açıklamada, “Yasaklanan konserler ve tiyatrolar, Gezi ve Canan Kaftancıoğlu davalarında verilen sözde hukuki ama iktidar yanlısı kararlar; AKP iktidarının seçimler yaklaşırken baskı politikalarını arttırdığını göstermektedir. Ezilen halkların, kadınların, emekçilerin, gençlerin sesi olmaya, örgütlenmeye devam edeceğiz! Emekten, doğadan, bilimden, özgürlükten ve laiklikten yana devrimci demokratik bir cumhuriyet inşası için toplumun tüm ezilen katmanlarına parti programımızı taşımaya devam edeceğiz”ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER