BOLU’DA SOL PARTİ’YE GÖZALTI

Bolu’da bildiri dağıtımında bulunan, aralarında SOL Parti milletvekili adayları ve SOL Parti Merkez İlçe Başkanı’nın da olduğu 4 kişi gözaltına alındı.

BOLU’DA SOL PARTİ’YE GÖZALTI

SOL Parti’nin “1 Mesaj 1000 Nokta” adlı merkezi çalışması kapsamında bildiri dağıtımında bulunan Bolu İl Örgütü’nden 4 kişi gözaltına alındı.

Gazetemizin ulaştığı SOL Parti İl Başkanı Özgün Hasıl şunları ifade etti:

GÖZALTILAR HUKUKSUZDUR!

"Merkezi olarak başlattığımız “1 Mesaj 1000 Nokta” çalışması için Bolu’daki milletvekili adaylarımız, Merkez İlçe Başkanımız ve üyelerimiz bildiri dağıtımında bulunmak üzere sokağa çıktılar. Fakat Türkiye’deki tüm örgütlerimiz sokakta çalışmalarını sorunsuz gerçekleştirirken, Bolu’da milletvekili adaylarımız ve Merkez İlçe Başkanımız dahil olmak üzere 4 arkadaşımız gözaltına alındı. Yapılan gözaltılar hukuksuzdur. Seçim yeterliliği olan ve seçimlere 81 ilde 600 milletvekili adayıyla katılan bir partiyiz. Seçim sürecinde milletvekili adaylarımızın sokakta kendini tanıtma, siyaset yapma hakkı vardır. Bunun için izin almamıza dahi gerek yoktur."

DEVRİMCİLERİ HİÇBİR BASKINIZ YILDIRAMAZ!

"Bizi karanlığa hapsetmeye çalışanlara karşı sokaklarda, meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Gerici şer ittifakını gönderecek, aydınlık bir ülke mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Devrimcileri hiçbir baskınız yıldıramaz."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2023, 17:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Tüzmen
Orhan Tüzmen - 6 ay Önce

Birlik ve mücadele yolunda süren haksız engelleme baskı ve göz altıları kınıyorum

SIRADAKİ HABER