BU DA TANJU ÖZCAN-HDP HUKUK SAVAŞI!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisini belediye çalışanının Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile işten çıkarmakla suçlayan HDP'li 2 vekil ve yönetici ile bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

BU DA TANJU ÖZCAN-HDP HUKUK SAVAŞI!

Bolu Belediyesi'nde mevsimlik temizlik işçisi olarak çalışan M.Y.,whatsapp durumunda Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesiyle mobinge maruz kalarak istifaya etmek zorunda bırakılan M.Y., HDP ve Tanju Özcan arasında gerginliğe neden oldu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da düzenlediği basın toplantısında, HDP milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Ali Kenanoğlu, HDP'li yönetici Cesim Soylu ile gazeteciler Kemal Özkiraz, Veli Saçılık ve Hilal Nesrin hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'suçu ve suçluyu övme', 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit' suçlamalarıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

NE OLMUŞTU
Bolu Belediyesi’nde 2 senedir mevsimlik işçi olarak çalışan M.Y.,sosyal medya paylaşımında Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştı. M.Y.’nin paylaşımı, ekran alıntısı yapıp yerel internet gazetelerinden biri olan Bolu’nun Sesi isimli siteye gönderildi. Haberi gören Bolu Belediyesi personelleri durumu ilgili müdüre bildirdikten sonra M.Y., belediye çalışanları tarafından mobinge uğradı.İş arkadaşları tarafından terörist olduğu iddiası ile dışlanan M.Y., kısa süre sonra istifa etmek zorunda bırakıldı.

Konuya ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye çalışanlarının herhangi bir partiyi destekleyen veya eleştiren sosyal medya paylaşımları atmamaları konusunda yazılı ve sözlü olarak uyarıldığını söyledi. M.Y.'nin yapılan uyarıya rağmen paylaşım yapmaya devam ettiğini belirten Özcan, "Bu arkadaşımız da bu kurala uymamış, uyarılmış daha önceden. Sonra da disiplin kurulu kararı ile çıkartılmış. Benim doğrudan bilgi sahibi olduğum bir konu değil,sonradan öğrendiğim bir konu. Kamu hizmeti yürüten belediye çalışanları paylaşım yapmasın diye uyarıda bulunmuştuk. Sadece HDP ile ilgili değil. Herhangi bir partinin lehine ve aleyhine paylaşım yapmalarını yasaklamıştık. Belediye başkanının rozetini çıkardığı yerde memur olmasa bile rozetle gelemeyeceğini söylemiştik. Disiplin kurulu kararı tebliğ edilmeden istifa etmiş olabilir, o kısmı bilmiyorum. Sendika yönetimi de böyle bir şeyin arkasında durmadı, durmazda" diyerek kararın sendikaya da bildirildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER