BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

Bolu Belediyesi'nde çalışırken Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile bir işçinin işten çıkarılmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan akıllara durgunluk veren bir açıklama geldi. Özcan, "Selahattin Demirtaş'ın neden cezaevinde olduğu, hangi gerekçeye dayandığını bilmiyorum. Ben Sayın Demirtaş'tan nedense umutluyum" dedi.

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

Bolu Belediyesi'nde yabancı uyrukluların su faturaları ve çöp vergilerinde artış yapılması yönündeki teklif nedeniyle geçtiğimiz aylarda çok konuşulan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir televizyon programında HDP hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Selahattin Demirtaş'ın neden cezaevinde olduğu, hangi gerekçeye dayandığını bilmiyorum. Sayın Demirtaş yıllardır şunu söylemeye çalıştı. Ben Sayın Demirtaş'tan nedense umutluyum.Ona biraz daha farklı bir gözle bakıyorum" diye konuştu.

Özcan, Selahattin Demirtaş hakkındaki açıklamalarının ardından akıllara geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile Bolu Belediyesi'nde istifaya zorlanan M.Y. geldi.

Bolu Belediyesi’nde 2 senedir mevsimlik işçi olarak çalışan M.Y.,sosyal medya paylaşımında Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştı. M.Y.’nin paylaşımı, ekran alıntısı yapıp yerel internet gazetelerinden biri olan Bolu’nun Sesi isimli siteye gönderildi. Haberi gören Bolu Belediyesi personelleri durumu ilgili müdüre bildirdikten sonra M.Y., belediye çalışanları tarafından mobinge uğradı.İş arkadaşları tarafından terörist olduğu iddiası ile dışlanan M.Y., kısa süre sonra istifa etmek zorunda bırakıldı.

Konuya ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye çalışanlarının herhangi bir partiyi destekleyen veya eleştiren sosyal medya paylaşımları atmamaları konusunda yazılı ve sözlü olarak uyarıldığını söyledi.M.Y.'de Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile ifadesinin istendiğini disiplin kurulu kararından önce istifa etmiş olabileceğini söylemişti.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER