BURAK COP “GÜN GELİR NAMLU SİZE DÖNER”

Burak Cop Bolu Havuzcuk medyasını sert sözlerle eleştirdi.

BURAK COP “GÜN GELİR NAMLU SİZE DÖNER”

Bolu CHP Milletvekili adayı Burak Cop, son günlerde CHP içi çelişkilerden faydalanarak bir kısım CHP’liler hakkında destekleyici haberler yapıp diğer CHP’lilere karşı saldırgan bir çizgi izleyen internet sitelerine karşı dikkatli olunmasını istedi.  Bağzı CHP’lilerin bu siteleri desteklemesini kınadı, orada yine bağzı CHP’liere övücü ifadeler kullanılmasına aldanmamalarını belirtti.

Onları uyardı ve “gün gelir namlu size de döner” dedi.

 

Cop şu konuların altını çizdi;

Bolu medyasının çekirdeğinde olmasa da çeperinde yer alan bazı siteler var. AKP’yi destekliyorlar, solculara sövüyorlar, her fırsatta faşizmi ve gericiliği köpürtüyorlar, hatta bazen insanları hedef gösteriyorlar.

Ve her ne hikmetse bu siteler CHP'nin iç sorunlarına çok meraklılar. Kimi zaman falanca CHP'liyi övüyorlar, filancasını yeriyorlar. Bu övgüler bazen göğe çıkarma, yergilerse kendi kapasiteleri dairesinde yerin dibine sokma çabası şeklinde oluyor.

Normalde CHP'nin siyasi çizgisine mesafeli falan değil, düpedüz düşman olan bu sitelerin sahiplerine pek çok CHP'li sıcak, en azından "normal" davranıyor. Bu tuhaf durumun açıklaması ise şu tabii: “Efendim Bolu küçük yer. İnsanlar ortak yaşam alanlarını paylaşıyor. Herkes birbirinin yüzüne bakıyor. Vesaire vesaire...

BASKILAR FAŞİZAN ÇILGINLIĞA DÖNÜŞTÜ

Ancak, özellikle akademiye yönelik baskıların faşizan bir çılgınlığa dönüştüğü şu günlerde, bu sitelerin her zamanki seviyesiz ve sorumsuz yayın çizgisi çok tehlikeli bir boyuta taşınmış halde. Kritik dönemlerde en çirkin yüzlerini sergiliyorlar ve şu anda yine öyle bir dönemdeyiz.

Tamam, Bolu küçük yer, bu adamlarla karşılaştığınızda tebessüm etmek, muhabbet etmek zorundasınız falan ama... Ulusal medyada Yeni Akit neyse, Hasan Karakaya denen ölü şahıs neyse, bu siteler de yerelde tam olarak odur.

AĞZI BOZUK VE SALDIRGANLAR

Bir CHP'linin, böyle bir site tarafından övüldüğünde "normalde" işkillenmesi gerekir. Bunlar bizim savunduğumuz şeylerin tam tersinin sözcüsüdürler, hem de ağzı bozuk ve saldırgan sözcüsü.

Son günlerde en çirkin yüzlerini bir kez daha sergileyen bu sitelerdeki şeyleri yazan kişilerle ilişkilerini doğru bir zemine oturtmak CHP'liler için yalnızca ilkesel bir duruş değil, aynı zamanda aklın gereğidir. Zira siz ne kadar iyi geçindiğinizi düşünürseniz düşünün, gün gelir namlu size döner.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER