CHP BOLU İL BAŞKANI KARSU:MİLLET BU HÜKÜMETTEN UMUDUNU KESMİŞTİR!

CHP BOLU İL BAŞKANI KARSU:MİLLET BU HÜKÜMETTEN UMUDUNU KESMİŞTİR!

CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu,CHP olarak, iktidarda bulunmasak dahi, milletimizin yaşadığı ağır sorunlara karşı kayıtsız kalamayız. Ülkemizi, bu iktidarın insafına terk edemeyiz o yüzden belediyelerimiz, kara kışta, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak için yeni bir seferberlik başlatacaktır” dedi.

"SADECE BİR YILDA ELEKTRİĞİ 3 DOĞALGAZA 8 KEZ ZAM"
CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara yaptığı "Kara kış fonu kurulması” yönündeki çağrısını anımsattı. Başkan Karsu "Sayın Genel Başkanımız, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bir ‘Kara Kış Fonu’ kurulmasını önermişti. Ancak AKP iktidarı, bu samimi çağrıyı dahi görmezden gelerek sorunlu politikalarında ısrar edeceğini gösterdi. Ülkemizin büyük bölümünü etkisi altına alan derin yoksulluk nedeniyle milletimiz, artık önünü göremez hale gelmiştir. Hayat pahalılığı, vatandaşın başa çıkamayacağı seviyelere ulaşmıştır. Temel tüketim ürünlerine her gün yeni zamlar gelirken; işçilerimizin, memurlarımızın, emeklilerimizin, çiftçilerimizin gelirleri aynı kalmıştır. Vatandaşlarımız yaklaşan kara kış öncesinde adeta kaderine terk edilmiş durumdadır. Sadece son bir yılda; elektriğe 3, doğalgaza 8 kez zam gelmiştir. Kömüre yüzde 89, oduna yüzde 41, tüp gaza yüzde 37 zam yapılmıştır. AKP-MHP iktidarI ise artık vatandaşın feryadını duyamaz noktaya gelmiştir” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ELEKTRİK,ISINMA VE SU GİDERLERİNE DESTEK VERİLECEK
“Belediyelerimiz, kara kışta, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak için yeni bir seferberlik başlatacaktır” diyen Başkan Karsu; “Bu çerçevede; İhtiyaç sahiplerine yönelik ayni ve nakdi sosyal yardımlar, kara kışta, yeni alanları da kapsayacak şekilde artırılacaktır. İhtiyaç sahibi ailelerin; ısınma, elektrik ve su giderlerine destek verilecek ve bu ailelerin çocuklarının eğitim masraflarının karşılanmasına katkı sağlanacaktır. İmkânı olan vatandaşlarımızın, ihtiyacı olanlara yardım etmesine fırsat sunan, ‘Askıda Fatura’ gibi dayanışma projeleri, tüm belediyelerimizde, yeni uygulamalarla yaygınlaştırılacaktır. CHP olarak, iktidarda bulunmasak dahi, milletimizin yaşadığı ağır sorunlara karşı kayıtsız kalamayız. Ülkemizi, bu iktidarın insafına terk edemeyiz” ifadelerini kullandı.

"ARTIK GÖLGE ETMEYİN,BAŞKA İHSAN İSTEMEZ"
Başkan Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu kapsamda, Sayın Genel Başkanımızın talimatları kapsamında, tüm belediyelerimiz resmi bir yazıyla bilgilendirilmiştir. İnanıyoruz ki belediyelerimizin imkânları ve hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle vatandaşlarımız kara kışta bir nebze de olsa rahat nefes alacaktır. Ve siyasi iktidarın sorunlu politikaları, toplumsal dayanışmanın önünde duramayacaktır. Bizim belediyelerimiz, siyasi iktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen, vatandaşlarımızın yanında durmaktadır. Bilindiği gibi bu iktidar, pandemi sürecinin başında, belediyelerimizin bağış hesaplarına dahi el koyarak, ne kadar insafsız olunabileceğini göstermiştir. Bu millet, bu iktidarın vatandaşın yanında olmadığını görmüş ve artık bu yönetimden umudunu kesmiştir. O yüzden şunu söylüyoruz: Artık gölge etmeyin, başka ihsan istemez.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER