CHP ESKİ İL BAŞKANI CAHİT ÇINGI’DAN PARTİSİNE AĞIR ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu eski il başkanı Hüseyin Cahit Çıngı, CHP’nin zamlı elektrik faturaları için 81 ilde eş zamanlı olarak sokakta yapılması gereken açıklamanın Bolu İl Örgütü tarafından sosyal medya hesaplarından yazılı paylaşılmasına tepki gösterdi.

CHP ESKİ İL BAŞKANI CAHİT ÇINGI’DAN PARTİSİNE AĞIR ELEŞTİRİ

CHP, yüksek elektrik faturalarını, Türkiye’nin 81 ilinde dün eş zamanlı ve sokakta yapılması planlanan basın açıklamalarına Bolu katılmadı. Dün sabah saatlerinde CHP Bolu İl Örgütü’nden 2 yönetici ve 6 partilinin yer aldığı bir görsel ve yazılı açıklama basın mensuplarına iletildi.

CHP Bolu eski il başkanı Hüseyin Cahit Çıngı, CHP Genel Merkezi’nin her ilde eş zamanlı sokakta vatandaşlarla yapılması söylenen açıklamanın basın mensuplarına yazılı bir şekilde iletilmesine ve CHP İl Başkanı Kazım Karsu’nun bir yönetici ve partililerle çekilen bir fotoğrafın gönderilmesine tepki gösterdi.

Partisinin Bolu’da sokaktan uzak olduğunu kaydeden Çıngı, partisini şu sözlerle eleştirdi:

“YAZARKEN İÇİM ACIYOR

Ama yazmak zorundayım. Ailemin,Benim,Arkadaşlarımın,Dostlarımın,Partili yol Arkadaşlarımın Hepimizin verdiği mücadeleye saygım gereği yazmak zorundayım.

Genel merkezimiz elektrik zamlarına ilişkin bir metin hazırlamış ve 81 il örgütümüzün aynı gün aynı saatte ve sokakta vatandaşlarla birlikte okunması için.Diğer İl örgütlerinden mesajlar geliyor,bekliyorum ama nafile.Tv başındayım.Ankara ve İstanbul İl Başkanlarını canlı yayında izliyorum. Daha sonra diğer İllerin açıklamalarını sosyal medyada görüyorum.Daha sonra Bolu örgütümüzün mesajını görüyorum.8 kişi 2 arkadaşımız il yönetiminden.Parti binamızdan bir görüntü paylaşılmış.Paylaşan kişiye özel basın mensubu gazeteci.

Şimdi soruyorum

Nerede İl Yönetim Kurulu

İlçe yönetim Kurulu

İl Kadın Kolları

İlçe Kadın Kolları

İl ve İlçe Gençlik Kolları

Partimizin üyeleri

Bu kadar mı uzağız sokaktan?

Bu kadarlık mı bizim mücadelemiz?

Özgüvenimiz bu kadar eksik mi?

Arkadaşlar 15-16 ay sonra seçim var farkındamısınız?

Bu sadece fotoğraf çekmek için elle pencereye tutulan 128 Milyar afişinden sonra

Beni ve biliyorumki bir çok Partilimizi derinden yaralamıştır.

Yazımı Yılmaz Güney' in sözleriyle bitiriyorum.

UYKUDA OLANLARI SARSIN UYANDIRIN, DIŞARIDA BİR ŞEYLER OLUYOR FARKINDAMISINIZ.HERKESE SÖYLEYİN YAKINDA IŞIKLAR KESİLEBİLİR "

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER