CHP İL BAŞKANI KARSU'DAN GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRME

Afganistan’da yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, “Türkiye, bugün Afganistan değilse bunu Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet sayesinde kazanılmış olan güçlü bir ‘milli kimliğe’ borçludur” dedi.

CHP İL BAŞKANI KARSU'DAN GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRME

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan "yardım kampanyası" tebliği ve Afganistan’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KARSU’DAN ‘MİLLİ KİMLİĞE’ VURGU
Açıklamasında ulus-devlet projelerinin önemine değinen Kazım Karsu, “Etrafımızda yaşananlar, Mustafa Kemal Atatürk ve ülkemizi birlikte kurduğu silah arkadaşlarının Ulus-Devlet projelerinin ne kadar doğru olduğunu ve ne kadar doğru çalıştığını bir kez daha göstermektedir. Türkiye, bugün Afganistan değilse bunu Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet sayesinde kazanılmış olan güçlü bir ‘milli kimliğe’ borçludur.  Her ne kadar iktidarda siyasal İslamcı bir parti olsa da onun aziz hatırasına Ayasofya’da hakaret edilse de yine de insanlarımızı Suriye, Irak, Afganistan gibi ülkelerin aksine ayakta tutan bir ülkü var. O yüzden ulusumuzun kurtarıcısı,  laik ve seküler Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar şükran duysak azdır” ifadelerini kullandı.

AKP HÜKÜMETİ,20 YILDA 2 TRİLYON 311 MİLYAR DOLAR VERGİ TOPLADI
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan "yardım kampanyası" tebliğini değerlendiren Başkan Karsu, “Böyle bir yönetim dünya tarihinde görülmemiştir. Daha kayıplarımızın boyutunu öğrenemeden, acımızla yüzleşemeden, felaketlerin sabahında IBAN numarasıyla yüzleşiyoruz .‘Güçlü Türkiye' sloganıyla yıllarca politika yaptılar, bugün gelinen noktada, IBAN devleti olduğumuzu görüyoruz” dedi. “ Millete bugün IBAN numarası atanlar, daha birkaç gün önce, Somali'ye 30 milyon dolar hibe ediyordu” İfadelerini kullanan Karsu; “Milletimiz şimdi haklı olarak, 'Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu' diye soruyor. Hükümetler yardım toplamaz. Hükümetler vergi toplar. AKP hükümeti 20 yılda milletimizden 2 trilyon 311 milyar dolar vergi topladılar. Dış borç, iç borç, özelleştirmeler dâhil 2,5 trilyon dolar harcadılar. Kendilerinden önceki 79 yılda kullanılan kaynağın neredeyse 4 katını 19 yılda kullandılar. Ama her felakette millete IBAN numarası atmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER