CHP'Lİ VEKİL TEKİN:GENEL BAŞKANA MEYDAN OKUYACAK İNSNI TUTMAM

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek “Sizden ses çıkmadı.Yol verin ben bu resti göreyim. Sandıkta dürüvereyim defterini" sözlerine tepki gösterdi. Tekin, "Twitter’da partinin genel başkanına meydan okuyacak bir insanı bir dakika tutmam. Çirkindir, reddediyorum"dedi.

CHP'Lİ VEKİL TEKİN:GENEL BAŞKANA MEYDAN OKUYACAK İNSNI TUTMAM

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sorduğu “2023'te yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı? sorusuna Bolu Belediye Başkanı yanıt verdi.

Özcan, “1 hafta önce kibir abidesi size “yüreğin yetiyorsa aday ol”demişti.Sn Gn Başkanım...sizden ses çıkmadı...siyaset iddia işidir..yol verin ben bu resti göreyim...hazırım inan olsun...sandıkta dürüvereyim defterini...güvenin bana...yenerim!!!” dedi.

Özcan’ın sözlerine tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Hem Tanju Özcan’ı hem de genel merkez yöneticilerini kınadığını belirten Milletvekili Tekin, “Tanju çeşitli dönemlerde partinin kademelerinde görev yapmıştır, parti disiplinini, parti terbiyesinin ne olduğunu bildiğini zannediyorum ama görüyorum ki bugün gerçekten haddini aşarak, hem Tanju’yu şiddetle kınıyorum aynı zamanda genel merkez yöneticilerini de kınıyorum. Bu çok haddini aşan bir meseledir. Bir siyasetçi, bir belediye başkanı kendi liderine bu cümlelerle hitap edemez. Bu kabul edilebilir bir durum değil” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER