CHP'Lİ VEKİLLER ABANT'TA KAMP YAPACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eylül ayının sonu ya da ekim ayının ilk haftası da milletvekillerini Bolu Abant’ta kampa alacak.

CHP'Lİ VEKİLLER ABANT'TA KAMP YAPACAK

Meclis’in 1 Ekim’e kadar tatile girmesinin ardından CHP’nin yaz boyunca sürdüreceği strateji de belli oldu. CHP’li vekiller 15 Ağustos tarihine kadar kendi illerinde çalışacak. Ardından 1 Ekim’e kadar merkezi planlama ile il gezilerini sürdürecek. Milletvekilleri illerde esnafı ziyaret ederek kanaat önderleriyle bir araya gelecek, vatandaşı dinleyip sorunlarını not edecek. Bu temasların ardından hazırlanacak il raporları da Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

DOĞU MASASI YAZ BOYU ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEK
CHP’nin Doğu Masası da yaz boyunca çalışmalarına devam edecek. Masa üyeleri sorumlu oldukları illerdeki sivil toplum örgütleri, demokratik kitle örgütleri, kanaat önderleri, tanınmış kişiler, etkili aileler ve aşiretler ile temas kuracak.

KAMPTA YENİ DÖNEMİN YOL HARİTASI BELİRLENECEK
CHP bu çalışmaların ardından Abant’ta kampa girmeyi planlıyor. Kamp tarihi için iki seçenek üzerinde duruluyor. Kamp için eylül ayının sonu ya da 1 Ekim’de Meclis’in açılış tarihinden sonraki 2-3-4 Ekim tarihleri düşünülüyor. CHP kampta yeni dönemin yol haritasını belirleyecek ve yeni yasama yılında atılacak adımlar tartışılacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2021, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER