DEMOKRAT PARTİ'DE TOPLU İSTİFA:GENEL MERKEZ BOLU'DA ÇÖZÜM YERİNE SORUN ÇIKARIYOR

DEMOKRAT PARTİ'DE TOPLU İSTİFA:GENEL MERKEZ BOLU'DA ÇÖZÜM YERİNE SORUN ÇIKARIYOR

Demokrat Parti(DP) Bolu İl kongresinin genel merkez tarafından iptal edilerek merkez tarafından il başkanlığına atama yapılmasına tepki gösteren yaklaşık 60 kişi partiden istifa etti.

KONGRENİN YAPILMASI ENGELLENDİ
Demokrat Parti’nin Bolu İl Başkanlığı için yapılması gereken kongrenin genel merkez tarafından iptal edildi. Genel başkan yardımcısının Bolu’ya gelerek bazı partililerle görüşmesi partilileri isyan ettirdi. Bolu’da partililerle birlikte açıklamalarda bulunan Demokrat Parti Bolu eski il başkanı Adem Gümüş “Görev süresi 17.02.2021 Tarihinde sona erecek olan Bolu il başkanlığı toplanarak 12.02.2021 Tarihi itibarı ile kongre kararı almış ve seçim kuruluna müracaat ederek gerekli vecibeleri yerine getirmiştir. Ancak Demokrat Parti Genel Başkanı imzası ile seçim kuruluna gönderilen yazı ile yapılacak olan kongrenin ileri bir tarihe ertelenmesi talep edilerek, kongre yapılması engellenmiştir” diye konuştu.

GENEL MERKEZDE TEŞKİLAT BAŞKANI YOK!
Partisinin genel merkezinde teşkilat başkanının olmadığını vurgulayan Gümüş, “Genel merkezde teşkilat başkanı olmadığını anlayınca partinin bittiğini anladım. Genel İdare Kurulu’ndan kimse yok. Bir sıkıntı varsa müfettiş gönderilir ve bakılır. Bu da yapılmadı ve ısrarla atama yapılıyor. Bunu öğrenen partililerimizde bizi arayarak böyle işlere alışkın olmadıklarını dile getirdiler. Tüm bu olanlar sonucunda aday olmadan, kongre yapılmadan il başkanı olarak atanmıştır. Bolu ilinde çözüm yerine sorun çıkaran genel merkez yönetiminin ülke sorunlarını çözemeyeceği inancı hasıl olmuştur” dedi.

“GÜLTEKİN UYSAL BİZİ ARKADAN VURDU"
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın diğer parti liderleri gibi meydanlara inmediği belirten Gümüş, “Halkın sıkıntısını bilmiyor. Diğer parti liderleri gibi meydanlara inmiyor. Bizim genel başkanımız olsaydı bizim teşkilat başkanımız olurdu. Hiç partide böyle bir şey olamaz. Bizde partililer olarak üzüntüyle istifa etme kararı aldık. Bugün 60 kişi kadar partili istifa ettik. Bu istifalar böyle devam edecek. Her ilçede de istifaları sürdüreceğiz. Biz arkadan vurulduk. 1950’de aldığımız inancımızı bugün Gültekin Uysal bizi maalesef arkadan vurdu” diyerek başka bir partiye geçme durumunun olmadığını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER