DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KONUŞTU:MÜJDE VERMEK SAYIN VALİMİZE MI KALDI?

DEVA Partisi Bolu İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, Vali Ahmet Ümit’in Bolu Köroğlu Dağları Gelişim Planı Master Planı İhalesi hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.Yetkin, “Yıllar öncesinde hazırlıkları yapılmış müşterisini bekleyen bir bölgenin tekrar Turizm kisvesiyle inanılmaz bir ranta dönüşmesini Bolumuza bir müjde olarak sunmak Sayın Valimize mi kaldı?” dedi.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KONUŞTU:MÜJDE VERMEK SAYIN VALİMİZE MI KALDI?

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyel basın mensupları ile bir araya gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit, geçtiğimiz yıllarda 50 bin hektarlık alanda yapılması planlanan Bolu Köroğlu Dağları Gelişim Planı Master Planı İhalesi, Ankara Mimarlar Odası tarafından açılan dava neticesinde Danıştay kararı ile toplam alanın bir kısmı iptal edildi.

TOPLAM ALANIN BİR KISMI İPTAL EDİLDİ
Geri kalan 38 bin hektarlık alan için şartların tamamının belirlendiğini belirten Vali Ümit, Bu ihale Bolu için çok önemli. Cümlemin başında bu durumu ifade edeyim. Bu konudaki çalışmaları en yakın dönemde göreceğiz. Şuan ihale ilan aşamasında devam ediyor. Bu ayın içerisinde ihalesi bitmiş olacak İnşallah ve dolayısıyla start verilecek. Bolu Köroğlu Dağları Gelişim Master Planı ihalesi yapılacak. Burası bildiğiniz gibi 50 Bin hektarlık bir alan olarak çalışmaya başlandı ve sonrasında Ankara Mimarlar Odası tarafından açılan dava neticesinde Danıştay kararı ile bu toplam alanın bir kısmı iptal edildi. Şuan itibariyle 38 Bin hektarlık alan turizm gelişim alanı olarak süreci devam ediyor. Vatandaşlarımızdan gelen haklı talepler doğrultusunda yeniden düzenlemeler yapılarak 38 bin hektarlık alanının tamamının şartları belirlendi. Projelendirmek üzere ihale ilanına çıkıldı. İnşallah bu ay içerisinde bir aksilik olmazsa ihaleyi tamamlamış olacağız. Yaklaşık 1 yıl içerisinde planının gerçekleştirilmesi sağlanmış olacak” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİ VE AKP’Lİ YÖNETİCİLER KAFALARINI KUMA GÖMDÜ!
Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi İl Başkanlığına atanan Bolu’nun tanınmış simalarından Nadir Gürkan Yetkin siyasete hızlı bir giriş yaptı. Siyasi tartışmaların ilgi odağı olması beklenen Yetkin, Bolu’nun yöneticilerine seslendi.

“Bu Memlekette Müjde Vermek Sayın Valimize mi kaldı?” diyerek Vali Ümit’e tepki gösteren DEVA Partisi Bolu İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, AKP’li yönetici ve milletvekillerine seslenerek, “Son dönem yaşanan ekonomik kriz ve olumsuz hava sebebiyle kafalarını iyice kuma gömünce Bolu ile ilgili açıklamalar yapmak atanmışlara kaldı. Yıllar öncesinde hazırlıkları yapılmış müşterisini bekleyen bir bölgenin tekrar Turizm kisvesiyle inanılmaz bir ranta dönüşmesini Bolumuza bir müjde olarak sunmak Sayın Valimize mi kaldı? Bolu hakkında çok önemli kararlar atanmışlar tarafından alınıyor seçilmişlerden ses seda çıkmıyorsa bürokratlar tarafından İktidar partisi Bolu siyasetinde yok sayılmaktadır” dedi.

“MÜJE OLARAK SUNULMASINA ANLAM VERMEK İMKANSIZ”
Açıklamanın Vali Ümit tarafından yapılmasının iktidar partisinin Bolu’da ne hale geldiğinin en önemli göstergesi olduğunu vurgulayan Yetkin, “Bu son durumdan anlamamız gereken bir başka konuda Sayın valimizin yaklaşan erken seçimin havasını Ankara’dan aldığı ve olası erken seçimde bir aday adaylığına hazırlandığıdır. Kendisine şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz. Bu yaşanan vahim durum Milletvekillerimizin ve parti yöneticilerinin Bolu’da iradesinin artık kalmadığı anlamına gelmektedir. Mimarlar odasının açmış olduğu dava sonucu iptal edilmiş olan Köroğlu dağları turizm master planının tekrar gündeme gelmesi ve master plan ihalesini bir müjde olarak sunulmasına anlam vermek imkansız iken bizleri şaşırtan bu önemli konuda açıklamanın ilimizin iktidar partisi milletvekilleri ve Sayın İl Başkanı yerine ilimizin atanmış valisi Sayın Ahmet Ümit tarafından yapılması. Bu durum çok açık bir şekilde iktidar partisinin Bolu’da ne hale geldiğinin en önemli göstergesi”şeklinde konuştu.

“ORTADAA FOL YOK, YUMURTA YOK”
Konunun sağlıklı tartışılabilmesi için AKP’lilere seslenen Yetkin, “Bu proje sürecinin de belli bir zaman alacağını bilen bir kişi olarak bu günden Bolu için bir müjde sunmak garip kaçmaktadır. Devlet ciddiyeti daha sorumlu açıklama yapmayı gerektirir. Ortada fol yok yumurta yok iken birden bire bu tarz bir açıklama tarafımızca şaşkınlıkla karşılanmıştır. Konunun sağlıklı tartışılabilmeli adına Sayın Milletvekillerimizden ve Ak Parti İl Başkanlığından daha sağlıklı bir açıklama beklemekteyiz. Haber içeriğine bakıldığında sanki bu yıl temel atma töreni yapılacakmış gibi bir hava olsa da işin aslı böyle değildir. Daha master plan yapılıp onay alacak ardından 1/5000 uygulama nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli imar planları yapılması yasal zorunluluk olduğu bilinen bir gerçektir” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER