DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI YETKİN:KÖTÜ YÖNETİM GENÇLERİ HARCIYOR!

Bolu DEVA Partisi İl Başkanı Yetkin, ölümüyle Türkiye’yi yasa boğan tıp öğrencisi Enes Kara’ın ardından kalan videoda gençlerin sorunlarının gözler önüne serildiğini söyleyerek, üniversite şehri olması hedeflenen Bolu’dan ve Türkiye’den gençlerin kaçmayacağı bir ülke ve şehir inşaa edeceklerini belirtti.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI YETKİN:KÖTÜ YÖNETİM GENÇLERİ HARCIYOR!

Demokrasi ve Atılım Partisi Bolu İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin hayatının baharında canına kıyan tıp öğrencisi Enes Kara’nın ardından ülkenin gençlerinin sesi niteliğinde son bir mektup ve video kaldığını söyleyerek, kötü yönetim nedeniyle hayalleri elinden alınan, yarınları ipotek altına alınan gençlerin sistematik bir şekilde dışlandıklarını belirtti.

“GENÇLER ÇAREYİ KAÇMAKTA ARIYOR”
Yöneticilerin gençlerin sorunlarına kulak kabartmak yerine onları çıkmazaa sürüklediğini kaydeden Yetkin, “Gençler de çareyi kaçacak ülke aramakta buluyor. Ülkeden kaçamayan, içinde olduğu cendereyle baş etmeye çalışıyor. Bugünkü hükûmet, kendi evlatlarına ağır bir depresyon sunuyor. Size sormak istiyorum: İktidarda bu otokrat ittifak kaldığı sürece başka bir Türkiye mümkün olacak mı?” diye sordu.

BABACAN’IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI
Genel Başkan Ali Babacan’ın; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’nin ve Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını öngörmesinin “Beğenmedikleri her şey kapatılsın istiyorlar. Sürekli ayrıştırma, düşman üretme… Başka bir şey bildikleri yok. Ülkedeki hukuk kırıntısının sahibi olarak bir AnayasaMahkemesi kalmış, ‘Onu da kapatalım’ diyor.Sağlık çalışanlarının ve vatandaşlarımızın haklarını dile getirenlere de ‘Susturalım’ diyor.Almışlar ellerine bir çekiç, gördükleri her şeyi çivi sanıp saldırıyorlar” sözlerini hatırlatan Yetkin, tüm özel yurtların denetlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

“KAPATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY BİLMİYOR MUSUNUZ?”
Yetkin, “İktidar, gençlerin barınma sorununu çözmelidir. Ucuz ve nitelikli yurtlara erişim sağlanmalıdır. Ayrıca özel yurtların tamamı denetlenmelidir.Devletin görevi, gençlere kaliteli ve hesaplı yurt imkânı sunmaktır. İki lafın başında üniversite sayısını artırmakla övünen hükûmet, üniversiteler için yeterli yurt imkanını niçin hazırlamadığını da izah etmek zorundadır” diyerek; “Ya siz kapatmaktan, yasaklamaktan başka bir şey bilmiyormusunuz?” dedi.

“GENÇLERİ PARTİMİZE BEKLİYORUZ”
Çarenin, gençleri dinlemekte olduğunu söyleyen Yetkin, Bolu teşkilatında gençlere ihtiyaç duyduklarını belirterek, onların düşüncelerine önem verdiklerini ifade etti. Gençleri partisine katılmaya davet eden Yetkin, “Çoğu zaman siyasette gençlere layık görülen de sağa sola bayrak asmak, kongre salonlarında, mitinglerde slogan atmak oldu.Biz gençlerle beraberce siyaset üreteceğiz, karar alacağız. Gençler, partimizin karar mekanizmalarının tam merkezinde yerlerini aldılar. Seçimden seçime hatırlanan, ‘Z kuşağı’ masalları ile kandırılmaya çalışılan, ciddiyetsiz şakalarla, genel geçer vaatlerle gençlerin gündeme gelmesini kabul etmiyoruz. Bizim için gençlerin sorunları bugünün sorunlarıdır. Hiçbir sorunları ertelenemez” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER