DEVA PARTİSİ'NDEN ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI'NA ZİYARET

DEVA PARTİSİ'NDEN ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI'NA ZİYARET

DEVA Partisi İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Orhan Fırat’ı makamında ziyaret etti.

Esnaf odası başkanı Orhan Fırat, Deva Partisi il yönetim kurulunun ziyaretinden çok memnun kaldıklarını söyledi. Gündem sorunlarına değinen Orhan Fırat, özellikle (TÜRSAB) turizm belgeli araçlar ile servis araçlarının ayrı tutulmaması gerektiğini belirtti. Servis araçları ile turizm mekanlarına giremediklerini bununda esnaf için pahalıya mal olduğunu ifade etti.

ESNAFA VE HALKA HER KONUDA YARDIMCI OLMALI!
Birlik beraberlik içinde sorunlara her zaman çözüm bulunması gerektiğini dile getiren DEVA Partisi İl Başkanı Yetkin, “Partimiz bu sorunları ilgili mercilere ileterek bunların çözümüne yardımcı olacağız; esnafa ve halka her konuda yardımcı olmalı, kolaylık sağlamalı, her bireyin her partinin görevi olmalı” dedi.

“ŞOFÖRLER,PANDEMİDE ÇOK ZORLANDI”
Yedek parça üretiminde fiyatların yüzde 50 arttığını kaydeden Fırat,  “Sıfır ve ikinci el araçlarda fiyat artışı halkımızı olumsuz etkiliyor. Şoförler pandemi dönemi iş olmadığı için çok zorlandılar. Bu fiyatlardaki artış da onları olumsuz etkiledi.Otomotiv yedek parçaları 3 ayda kademeli olarak yüzde 50 fiyat artış gösterdi. Türkiye pazarında otomotiv yedek parçaları bulmakta büyük problemler yaşanıyor ve fiyatlar iki katına çıktı” şeklinde konuştu.

DEVA yönetim kadrolarından olumlu ve yapıcı bir çözüm beklediklerine değinen Başkan Orhan Fırat,  Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ekonomiye hakim olduğunu,  yaptığı çalışmalar ile gelişmeler göstereceğine inandıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER