DEVA PARTİSİ TEŞKİLAT İŞLERİ BAŞKANI SADULLAH ERGİN:HALK SANDIĞI BEKLİYOR

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin ve beraberindeki heyet Bolu’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldikten sonra İl Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenledi. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vatandaşların ekonomik kriz nedeniyle baskı hissettiğini, sandığı beklediklerini kaydetti.

DEVA PARTİSİ TEŞKİLAT İŞLERİ BAŞKANI SADULLAH ERGİN:HALK SANDIĞI BEKLİYOR

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Kadıoğlu, Mustafa Nuri Akbulut, Muhammet İkbal Seyda, Baran Deniz Bağatur, Doğa Şanlıoglu, İhsan Günaydın, Esra Poyraz, Taşer Kara ve Halil Tamses Bolu’ya geldi.

Bolu esnafı ve köylüsü ile bir araya gelen DEVA Partisi heyeti, İl Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenledi.

Açıklamada Bolulu esnafın sorunlarını aktaran Sadullah Ergin, “Bolu’da 2 grup olarak çalışıyoruz. Ziyaretlerimizde insanların umutsuz olduğunu görüyoruz. Kendilerini baskı altında hissediyorlar. ‘Sandık gelince biz yapacağımızı biliriz’ diyorlar” dedi.

Türkiye ekonomisinin her ay yeni rekorlara imza attığını kaydeden Ergin, “Ülke ekonomisi son 20 yılın en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Hepimiz hızla fakirleşiyoruz. Giderlerimiz 3-4 kat artarken gelirimiz maalesef aynı oranda artmıyor. Bu da alım gücümüzün düşmesini ve fakirleşmeyi getiriyor. Adalet sistemimiz güven vermiyor. Yanlış politikalarda ısrar edildi” diye konuştu.

Ülkede mahkeme kararlarının tanınmadığı, uygulanmadığı bir dönemin yaşandığına dikkat çeken Ergin, “Ülkeyi yöneten irade, hoşuna gitmeyen yargı kararlarına uymayacağını, saygı duymayacağını rahatlıkla söyleyebilmektedir. Bu dönemde Türkiye temel hak ve özgürlükler konusunda da maalesef gerileme dönemine girmiştir” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enflasyonu düşüreceklerini iki yılı aşkın bir zamandır dile getirdiğini anımsatan Ergin, “Söz veriyor, tarih veriyor ama bir türlü enflasyonu düşürmeye güçleri yetmiyor. Karşılarında çocuk varmış gibi umarsız ve tutarsız sözler vermeye devam ediyorlar. Maalesef sonuç yine hüsran” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER