GÖZALTINA ALINAN SOL PARTİLİLER SERBEST

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bildiri dağıtırken gözaltına alınan, aralarında SOL Parti İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve SOL Parti Milletvekili adaylarının bulunduğu 6 kişi emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

SOL Parti Milletvekili Adayları Sinan Cantürk ve Ramazan Melih Ülker, İl Başkanı Özgün Hasıl, Merkez İlçe Başkanı Özer Çetinkaya ile parti üyeleri Yusuf Belek ve Tahir Renkliçiçek, seçim çalışmaları kapsamında Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bildiri dağıtırken polis tarafından gözaltına alındı.

SOL Partililerin dağıttığı bildiride “Bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk, talan, özelleştirmeler, kadın düşmanlığı, gericilik bitsin istiyorsan SOL Var!” ifadeleri yer aldı. SOL Parti üyeleri emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

“HER ALANDA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Serbest bırakıldıktan sonra açıklamalarda bulunan SOL Parti Milletvekili adayı Sinan Cantürk “Bugün Mudurnu’dayız. Mudurnu’da halk pazarında bildiri dağıtımında bulunduk. Aynı zamanda esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdik. Geçen hafta Bolu’da olduğu gibi bugün de Mudurnu’da gözaltına alındık. Katil, hırsız ya da darbeci değiliz. Baskılarınız, kelepçeleriniz gözaltılarınız yıldıramaz bizi. SOL Parti her alanda mücadele etmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

“FELAKET İKTİDARINI GÖNDERECEĞİZ”

SOL Parti Bolu İl Yönetiminden yapılan açıklamada ise “Bolu'da partimize yönelik uygulanan baskıyı ve siyaset yapma hakkımızın gasp edilmeye çalışılmasını kabul etmiyoruz. Lime lime dökülen bu felaket iktidarının zorbalığına dün de boyun eğmedik, bugün de eğmeyeceğiz. Bu ülkenin solcuları, devrimcileri olarak tarih boyunca sömürüye ve zorbalığa direndik. Bu karanlığın karşısında Bolu’nun sokaklarını umutla renklendirmeye kararlılıkla devam edecek, felaket iktidarını göndereceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın, 15 Mayıs sabahında yeni bir başlangıca hep birlikte yürüyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER