GÜRSEL TEKİN,TANJU ÖZCAN HAKKINDA KONUŞTU:CHP'Lİ DEĞİLDİR,CİDDİYE ALMIYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, HDP’den ‘diğer her parti gibi bakan çıkabileceğini’ sözlerine tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a TV100’de katıldığı programda yanıt verdi. Gürsel, “O şahıs, CHP’li değildir. Üyeliği askıya alınmıştır. Onu da ciddiye almıyorum”dedi.

GÜRSEL TEKİN,TANJU ÖZCAN HAKKINDA KONUŞTU:CHP'Lİ DEĞİLDİR,CİDDİYE ALMIYORUM

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; konuk olduğu programda, "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusuna"HDP'li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. 'Sayın başkanım söz hakkı istiyorum' Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz... O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" diye cevap verdi.

Tekin’in açıklamalarına tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından “HDP,terör örgütü ile bağını kesti de bizim mi haberimiz yok?Bu söz en hafif tabirle aymazlıktır.Sözlerin parti adına bağlayıcılığı yok biliyorum.Bu yüzden Partimizin yetkili kurullarının @gurseltekin34 ile ilgili gereğini yapmasını umuyorum” paylaşımında bulunarak CHP’ye seslendi.

TV 100’de yayımlanan Taksim Meydanı programında, gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Tanju Özcan’ın kendisi hakkındaki sözlerine yanıt verdi.

Tekin’in şunları söyledi.

“Bir kere şu anda o şahıs, CHP’li değildir. Bir CHP’linin bana verdiği cevap değildir. Tedbirli disiplinden sonra üyeliği askıya alınmıştır. Onu da ciddiye almıyorum. 15 ay önce rahatsız olmayanlar, tepki göstermeyenler, ne oldu da 15 ay sonra feryat figan etmeye başladınız. Çok ayıptır günahtır. Ben sözünü söyleyip lafını geri alan bir insan da değilim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim kıymaz
İbrahim kıymaz - 1 yıl Önce

HDP ittifakın içinde ise bakanlık istemek en doğal hakkıdır, kimse hdp nin yanında olmak istemiyor, ancak oylarına da talip, CHP nin kazandığı illerde bolu da dahil HDP nin desteği oldu bunu bilmeyende yok, HDP nin bolu il başkanı 3800 oyumuzu geri istiyoruz diye savcılığa müracaat etti,

Yuksel14
Yuksel14 - 1 yıl Önce

zaten senin gibilerin yüzünden güzelim parti bitti ve adı lakelendi bir bitmediniz be..hükümetin bir numara yağ çalanısınız...siz kazanmak değil koltuktan gitmek istemiyorsunuz bahçeli gibi...

SIRADAKİ HABER