İMAMOĞLU'NDAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ:O SÖYLEMLERİ KABUL ETMİYORUM!

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mülteci ve göçmenlere verilecek suyun 10 kat pahalı olacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yönelik "O tür söylemleri kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NDAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ:O SÖYLEMLERİ KABUL ETMİYORUM!

Bolu'da yaşayan mültecilerin fatura ve vergilerine 10 kat zam yapacağını söyleyen ve "Dahasını da yapacağım" diyen Bolu Belediye Başkanı Özcan'ı eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu," "O tür söylemleri kabul etmiyorum" dedi.

BM İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI
İstanbul'daki göçmenlere ilişkin olarak BM ile işbirliği yaptıklarını söyleyen İmamoğlu, "Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsur, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz" dedi. 

OTURUP KONUŞMAK ZORUNDAYIZ!
İmamoğlu, “Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER