KARSU: "ÖZCAN SUYUN ÜZERİNDE GEZMEK İSTER"

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, gündeme ilişkin gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP'nin Bolu’da ivme kazandığını kaydeden Karsu, Cumhuriyet’in 100. yılında Bolu’ya iki milletvekili ile Bolu'da 4 ilçe kazandırılacağının altını çizdi. Tanju Özcan, Ersan Türkoğlu ve Muharrem İnce hakkında da konuşan Karsu, kendisinin il başkanlığı için misyonunu bitirdiğini de belirtti.

KARSU: "ÖZCAN SUYUN ÜZERİNDE GEZMEK İSTER"

Özel Haber: Ahin ASLAN

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, gündeme ilişkin gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bolu’da ivme kazandığını kaydeden Karsu, Cumhuriyet’in 100. yılında Bolu’ya iki milletvekili ile Bolu'da 4 ilçe kazandırılacağının altını çizdi. Tanju Özcan, Ersan Türkoğlu ve Muharrem İnce hakkında da konuşan Karsu, kendisinin il başkanlığı için misyonunu bitirdiğini de belirtti.
 

“İLÇE BELEDİYELERDEN 4 TANE ALMAYI HEDEFLİYORUZ”

CHP’nin Bolu yerelinde gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi hedeflediği çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan CHP Bolu İl Başkanı Karsu,  “Hedefimizde 100. yılda Bolu’da iki milletvekili çıkarmak. Bir sonraki seçimde İlçe belediye başkanlığından 4 tane almayı hedefliyoruz. Bunlarla ilgili bazı çalışmalarımız var. Bazı isimlerde var” dedi.
 

“HEDEFİMİZ CUMHURİYET’İN 100. YILINDA BOLU’DA İKİ MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK”

CHP’nin Bolu’da ivme kazandığını ifade eden Karsu, “Bunun da ispatı Bolu Belediye başkanlığını almaktır. Belediye başkanlığını almak öyle kolay bir iş değil. Açık bir farkla AKP’den aldık. Bu bizim başarılı olduğumuzun bir ölçüsüdür. Tabi bu belediye başkanımızın da başarısıdır. Ama onu oraya getirip desteklemenin de başarısı olduğunu düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bolu’da iki milletvekili çıkarabilme hedefi var. Cumhurbaşkanı 2023 yılını yani Cumhuriyet’in 100. yılını hedef gösteriyor. Bizim hedefimizde 100. yılda Bolu’da iki milletvekili çıkarmak. Bir sonraki seçimde İlçe belediye başkanlığından 4 tane almayı hedefliyoruz. Bunlarla ilgili bazı çalışmalarımız var. Bazı isimlerde var” ifadelerini kullandı.
 

“SİYASETTE DOST EDİNMEYE ÇALIŞIYORUZ”

AKP’nin haftada bir müjde verdiğini vurgulayan Karsu, “Bir ağaçta meyve yoksa yalnızca gölgesi vardır. Ama meyve varsa gözünüz arar ve bir taş alır atarsınız. Tutmazsa bir başkası tutturur. Bizim ağaçlarımız meyveli artık diye düşünüyorum. Türkiye içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi bayağı mesafe kat etti. Çünkü doğruları konuşuyor. Olmayacak şeyler vaat etmiyor. AKP haftada bir müjde veriyor. Bu yanlış bir iş. Biz müjde vermiyoruz. Verecek müjdemiz yok. Ama doğruluk ve dürüstlük vaat ediyoruz. Biz siyasette mal varlığı elde etmek değil, dost edinmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
 

“SOSYAL HAREKETLER, İNSAN VARLIĞINA DAİMA DESTEK VERİR”

Sosyal hareketlerin, insan varlığının, yoksulun, ihtiyaç sahibi insanların varlık sebebi olduğunu vurgulayan Karsu, “Sosyal Demokrat belediyeler, aslında geçmişten beri tecrübe sahibi oldular. Mesela İstanbul ve Ankara belediyelerini yanılmıyorsam yüzde 25 ile AKP’ye bölünerek kaptırdılar. Bölünen bir meyvenin bir süre sonra içine kurt düşer. Ama bölünmeyen bütün olan bir meyvenin faydası vardır. Ama Cumhuriyet Halk Partili belediyeler önceki tecrübelerini şuan kullanıyor. Birleşerek ve bütünleşerek başarıyorlar. Engel olunduğu halde başarıyorlar. Mesela bugün belediyelerimize engel olunuyor. Ankara Belediyesi’nin bazı kararlarla hareketleri kısıtlanmaya çalışılıyor. Sosyal demokrat hareket, sosyal hizmet bekleyen insanlara, varlıklının malının bekçisi ama yoksulun da hayat garantisidir. Ücra köşelerdeki insanlara belediyeler ulaşır, ihtiyaçlarını hiç kimseye duyurmadan hallediyorlar. Onları yaşama döndürüyorlar. Bu çok güzel bir şey. Sosyal hareketler, insan varlığına daima destek verir” diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlık sebebinin, kimsesizlerin kimsesi olmak olduğunu belirtti.
 

“MUHARREM İNCE, PARTİ KURARSA KAYBOLUP GİDER”

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa edip yeni parti kurma girişimlerini değerlendiren Karsu, “Muharrem İnce, bizim ekolümüzün, partimizin yetiştirdiği ender insanlardan biri. Yeryüzünde lider kadrolar kolay kolay yetişmiyor. Muharrem İnce’yi seviyoruz. Bir yetiştirdik ve bizim bir parçamız. Parti kurar mı kurmaz mı bu kendi bileceği iş. Ama benim tavsiyem kurmaması. Çünkü Muharrem İnce parti kurarsa kaybolup gider ama parti kurmazsa bu hareketin içinde hareket ederse daha başka yerlere gelebilir. İsminden de söz ettirebilir. Zaman zaman ters düşmemize rağmen onun arkasında hep durduk, cumhurbaşkanı adayı yaptık. Onun arkadaşlarını hep belirli yere getirdik. Çünkü bizde ayrılık gayrılık olmaz. Bizim hedefimiz yoksula ulaşmak. Hep ben olacağım hareketi yanlış.  İnsanın aklı hırsından önce gitmeli. Hırs, aklın önünde giderse karanlık yerlere gider ve farkına varmazsınız diye düşünüyorum” dedi.
 

“TANJU ÖZCAN, SİYASETTE HEP ÖNDE OLMAK İSTER”

Ulusal basında sözleri ve çalışmaları ile sıkça yer bulan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın siyasette hep önde olmak istediğini ifade eden Karsu, “Tanju Özcan, siyasette hep önde olmak ister. Suyun üzerinde gezmek ister, siyasetin önünde olmak ister. Tanju Özcan Bey, Muharrem Bey’in ekolünden. Bunları onun gençliğine bağlamak lazım. İlerde az konuşup, çok iş yapmayı tercih eder diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 

CHP, İŞÇİDEN YOKSULDA YANA BİR PARTİ

Belediye-İş Sendikası’ndaki işçilerin taleplerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karsu, CHP’nin işçiden yana bir parti olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Biz işçiden yoksuldan yana bir partiyiz. Ama varlıklılarında varlığının bekçisiyiz, garantisiyiz diye düşünüyorum. Varlıklı insanların varlıklarını yatırıma dönüştürmesi için kendilerini emniyette güvende hissetmeleri lazım. Biz onu veririz veriyoruz da. Belediyeyi kazandık diye her şeyi birilerine aktarmanın yolunda değiliz. Ama hak edilen her şeyin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Haklının hakkının koşulsuz verilmesi taraftarıyım. Hak etmiyorsa, hak etmediğinin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Helal sayılmaz zaten. İnsan hak etmediği bir şeyi alıyorsa yanlış yolda olduğunu düşünüyorum.”
 

“İL BAŞKANLIĞI İÇİN MİSYONUMU BİTİRDİM”

2022 yılına doğru kongrelerin başlayacağını ve il başkanlığı için aday olmayacağını söyleyen Karsu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu yılın sonlarına doğru kongreleri başlayacak. Kongrelerin neticesinde delegeler belli olacak. Kadrolar yeniden değişecek. Tarihi tam belli değil. 2022 yılına sarkabilir. Yaşım itibari ile artık miladımı doldurduğumu düşünüyorum. Bir başka talip olan arkadaşa devrederim diye düşünüyorum. Koşullar ne getirir ne götürür bilmiyorum ama misyonumu bitirdim diye düşünüyorum. Hizmetimi belki bitirmedim. Başka yerlerde vatana hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Bitmez tükenmez borçlarımızı var. Bu ülkeyi bize emanet edenler kanlarıyla canlarıyla ömürlerini hayatlarını riske edip bu ülkeyi kazanmışlar. Biz de onların izinden gitmeyi şiar edindik. Amacımız hizmettir. Buradan bir şey elde etmek değil” dedi.
 

“ERSAN BAŞKAN’IN İSTİFA EDECEK BİR DURUMU YOK”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’nun istifasını değerlendiren Karsu, “Siyasette istifa etmek diye bir şey var. Ama ne zaman istifa edilir, ne zaman istifa edilmez ve niçin istifa edilir? Bence Ersan Başkan’ın istifa edecek gibi bir durumu yoktu zaten. Kızgınlıkla böyle olursa istifa ederim demiş bulundu. Ardından oturduk, konuştuk. Faydalı olabilecek, hizmet edebilecek daha çok şey var, gelecekte yapabilecek çok şey var. İstifa etseydi çıkar özür dilerdi. Öyle bir şey yok. Kazım Konak, çok değerli bir arkadaş. Başka partilerin içerisinde çok değerli arkadaşlarımız var. Siyasetin içinde ne kadar iyi insan varsa hangi partiden olursa olsun istedikleri partide çalışmaları lazım” diye konuştu.
 

“İKTİDAR PARTİSİ, MUHALEFET PARTİSİNİN GÖREVLERİNE MANİ OLUYOR”

İktidar partisinin belirli zamanlarda muhalefet partilerinin görevlerine mani olduğunu vurgulayan Karsu, “İktidar partisi belirli zamanlarda muhalefet partilerinin görevlerin mani oluyor. Mesela herhangi bir bayramda validen izin alıyoruz. Atatürk heykeline çelenk bırakıyoruz. Çelenk sunmayı, yürümeyi yasaklıyorlar. Kendileri lebalep salonlarda kongrelerini yapıyor. Ama bize 30 kişiyi geçmeyeceksiniz diyorlar. Bize izin vermiyorlar. Bizi işlevsiz bırakıyorlar. Biz iş yapmak için söz vererek buraya geldik. Burada işlev yapamayınca vatandaş bize de kızıyor, onlara da kızıyor. Çelenk bırakacaklar, bıraksınlar. 100 metre yürüyecekler, yürüsünler. Belki bir şey söyleyecekler, söylesinler. Biz hep hareketten yanayız. Biz sevgiden yanayız. Ama iktidar korkuyor. ‘Acaba bizim elimizden iktidarı alırlar mı’ diye. Biz almayacağız, halk alacak. Bizim alma yetkimiz yok. Halk başka birilerine verecek. Onun kim olduğunu zaman gösterecek” ifadelerini kullandı.
 

BOLU’DA YEREL BASIN TARAF TUTUYOR

Son olarak Bolu yerel basını için çarpıcı açıklamalarda bulunan Karsu, Bolu’da faaliyet yürüten yerel basının taraf tuttuğunu belirterek şunları ifade etti: “Bolu’da ki yerel basın, taraf tutuyor. Basın, kim verimli ise oraya bakıyor. İktidarda olsaydınız size de gelirdik diyorlar. Bolu’nun yerel basınından memnun değilim. Çünkü gazeteleri yönetenler beni pek sevmez. Herhalde onların istedikleri gibi verimli olmuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Astala
Astala - 1 yıl Önce

bolunun en gereksizi

SIRADAKİ HABER